Dnia 26 marca w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo” uczniowie klasy II c gimnazjum przygotowali pełną humoru inscenizację dla społeczności szkolnej pt. „Przez żołądek do serca” promującą zdrowe odżywianie.

Historia ta przedstawiała dwie rodzinny o odmiennych nawykach żywieniowych i sposobie bycia. Głównymi bohaterami byli nastolatkowie: Jaś i Zosia, którzy pochodzili z rodzin prowadzących różny tryb życia.

W przedstawieniu wykorzystano elementy tańca towarzyskiego, promowano też uprawianie takiej dyscypliny sportu jak nordic walking.

Inscenizacja spotkała się z bardzo dużym uznaniem publiczności, o czym świadczyły ich żywe reakcje na zabawne scenki i piosenki. Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami i aplauzem.