• OGŁOSZENIE (26)

   ZSSPiG 11-01-2017

   W związku z feriami zimowymi

   /30.01.2017 - 10.02.2017/ wpłaty za wyżywienie

   w stołówce szkolnej będą przyjmowane w dniach

   od 13.02.2017 do 17.02.2017 r. 

  • Zaproszenie (44)

   ZSSPiG 07-01-2017

  • Zebrania z rodzicami (19)

   ZSSPiG 05-01-2017

   Zebrania dla rodziców:

   klasy 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz oddziały przedszkolne:

   wtorek - 24 stycznia o godz. 15.30

   Klasy 1-3 gimnazjum:

   czwartek - 26 stycznia o godz. 15.30

  • "Życie Szkoły" - wrzesień/październik 2016 (1116)

   Agata Norman, Alicja Olszak, Arleta Sierszulska, Marlena Wachowiak, Joanna Góźdź 21-11-2016

   Do pobrania jest nowy numer "Życia Szkoły" (numer 65, wrzesień/październik 2016):

   Numer 65 część 1 - klasy I-III szkoły podstawowej

   Numer 65 część 2 - klasy IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum

Ostatnio dodane

 • Wszędzie biało

  (Żabki)

  Open or Close

  Grupa "Żabek" przez cały tydzień pracowała nad blokiem tematycznym pt. "WSZĘDZIE BIAŁO". Wykonaliśmy bałwanka z rolki po papierze toaletowym. Poznaliśmy zwierzęta, które uwielbiają zimowe warunki. Zrobiliśmy śnieżynki z cukru i śniegowe gwiazdki. Nie zabrakło również bardzo zimnego klimatu na Antarktydzie i nowych przyjaciół z rolek- pingwinów. Miniony tydzień przyniósł nam wiele radości.

 • Przegląd kolęd i pastorałek

  (Pszczółki)

  Open or Close

  08.01.2017r. W Gminnym Ośrodku Kultury odbył się „Przegląd kolęd i pastorałek”. Wydarzenie to rozpoczął występ Pszczółek z naszego przedszkola. Trzynaście  dziewczynek zaśpiewało trzy kolędy: Świeć gwiazdeczko", Przybieżeli do Betlejem” i Do szopy” .Przedszkolaki zostały przygotowane przez ich przedszkolnego opiekuna, panią Agatę Norman. Wszystkie uczestniczki były przebrane za śliczne aniołki. Za krótki koncert otrzymały grzechotkę-łapkę oraz czekoladowego mikołajka.

 • Jasełka u "Pszczółek"

  (Pszczółki)

  Open or Close

 • "Ozdoba choinkowa - złoty dzwoneczek"

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  Co roku w miesiącu grudniu dzieci z edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziałów przedszkolnych ubierają choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. W tym roku na choince zawiesiły "złoty dzwoneczek". Było ich aż 140. Prace cechowała oryginalność, zastosowanie różnorodnych materiałów i pomysłowość w ich połączeniu.

           Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz kolorowankami o tematyce świątecznej.

  Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczniom, rodzicom, Radzie Rodziców oraz sponsorom za pomoc w realizacji konkursu.

 • Odwiedziny Mikołaja

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  Tradycyjnie grudzień jest miesiącem, w którym obchodzimy mikołajki. W tym roku Mikołaj również nie zawiódł i wraz ze śnieżynkami odwiedził uczniów naszej szkoły. Nie zapomniał też o dzieciach realizujących nauczanie indywidualne. Oczywiście nie przybył z pustymi rękami, ale z workiem pełnym prezentów. Każdy z  naszych podopiecznych otrzymał słodki upominek i pozował do wspólnego zdjęcia przy pięknej, szkolnej choince. Panowała bardzo radosna atmosfera i ciężko było się rozstać  z tak miłym gościem. Wiedzieliśmy jednak, że inne dzieci też czekały na jego odwiedziny. I tak, z kolędą na ustach pożegnaliśmy Mikołaja. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju za Twoją obecność i wielkie serce. Mamy nadzieję, że za rok znów z nami będziesz.

 • Nowy Rok i zima u "Żabek"

  (Żabki)

  Open or Close

  Żabki rozpoczęły Nowy Rok 2017 bardzo pracowicie. Wykonały zegary, dzięki którym możemy odmierzać czas przez cały rok. Opady śniegu wprowadziły nas w zimową atmosferę, po obserwacji zimy za oknem wykonaliśmy pracę plastyczną - drzewa zimą.

 • Podsumowanie konkursów w bibliotece

  (2016/2017)

  Open or Close

           Uczniowie klas IV -VI zostali zaproszeni do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, naturalnie!”. Zadaniem uczestników było przygotowanie oryginalnej ilustracji
  w oparciu o teksty wybranych baśni świata. Jednym z kryteriów było przygotowanie kompozycji płaskiej z wykorzystaniem materiałów naturalnych takich jak: patyki, drobne kamyczki,  muszelki.

           Na konkurs wpłynęło 29 prac. Komisja konkursowa w składzie: Bernadeta Kaźmierczak, Alina Nowacka i Ewa Fabisiak wyróżniła 10,  a laureatami zostali:

  Zofia Kuczyńska kl.Va,

  Wiktoria Olejniczak kl.Vb

  Jakub Twardowski kl.IVc

   

            Wszyscy wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

  Prace laureatów zostały wysłane do organizatora konkursu, a ogłoszenie wyników nastąpi w pierwszym tygodniu lutego. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

   

   

   

  Rok Henryka Sienkiewicza zakończył się w bibliotece szkolnej podsumowaniem konkursu  „Ekranizacje utworów Henryka Sienkiewicza”.

  Laureatami zostali gimnazjaliści:

  Dawid Kaczmarek kl. IIa G

  Mikołaj Plackowski kl. IIa G

  Wojciech Waleński  kl.IIaG

 • „Dobrze widzi się tylko sercem”

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  21 grudnia 2016 roku, uczniowie klas drugich z wychowawczyniami, zaprosili Dyrekcję, nauczycieli oraz swoje koleżanki i kolegów na świąteczne przedstawienie. Scenariusz spektaklu został oparty na motywach utworu Oskara Wilda „Szczęśliwy Książę”. Akcja przedstawienia rozgrywała się w pięknym Pępowie. Na placu wójt odsłonił pomnik księcia. Książę rozpłakał się na widok biednych, chorych i nieszczęśliwych mieszkańców. Z pomocą jaskółek rozdał im swoje kosztowności: koronę, miecz, łańcuch i zbroję. W nagrodę za dobre uczynki otrzymał ludzkie serce. To uczyniło go szczęśliwym. Występ młodych artystów został nagrodzony gromkimi brawami. Po południu swoje pociechy oglądali i oklaskiwali rodzice i bliscy. Życzymy wszystkim, by byli zawsze tak szczęśliwi jak książę, bo „dobrze widzi się tylko sercem”.

 • Przedświąteczna wyprawa przedszkolaków

  (Żabki)

  Open or Close

  W czwartek tuż przed świętami, wybraliśmy się przed plac Ochotniczej Straży Pożarnej w Pępowie, aby zobaczyć szopkę bożonarodzeniową. Szopka zrobiła na nas duże wrażenie. Przy szopce zaśpiewaliśmy kolędy.

 • Zbiórka nakrętek

  (Samorząd szkolny 2016/2017)

  Open or Close

 • W świątecznym nastroju

  (Misie)

  Open or Close

  Wreszcie nadszedł długo  oczekiwany czas Bożego Narodzenia. Dzieci z grupy przedszkolnej MISIE poświęciły sporo czasu na świąteczne przygotowania: uczyły się wierszy, kolęd i pastorałek, wykonały różnorodne ozdoby i przybrały salę w oczekiwaniu na ważnego Gościa. Atmosfera świętowania  dopisała wspaniale. Było spotkanie przy wspólnym stole, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, wspólne śpiewanie kolęd. Dla dzieci to radosne, napełnione emocjami, ale też ważne pod względem edukacyjnym dni.

 • Rękodzielnicy znów nie zawiedli.

  (Złote rączki)

  Open or Close

  Szkolni rękodzielnicy znów nie zawiedli i bardzo licznie przystąpili do konkursu bożonarodzeniowego, którego motywem przewodnim był zimowy bałwanek i kartka świąteczna. Jego rozstrzygnięcie i uroczyste podsumowanie miało miejsce 21 grudnia 2016 r. Wzięli w nim udział uczniowie klas 4 -6 Szkoły Podstawowej oraz 1 – 3 Gimnazjum. Jury konkursowe w składzie: p. Hanna Grobelna, p. Lidia Machowska, p. Alicja Gruetzmacher, p. Maria Tomczak, p. Alina Nowacka i p. Bernadeta Kaźmierczak, miało jak zawsze spory problem, aby spośród ponad 100 prac, wyłonić te najpiękniejsze, niepowtarzalne, najbardziej oryginalne. Ostatecznie, komisja konkursowa wyróżniła prace 20 uczniów, przyznając im tytuł „laureata”. W kategorii „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” zwyciężyli: Agnieszka Grzelczak, Wiktoria Betowska, Dagmara Gleń, Martyna Siama, Julia Fabisiak, Tomasz Żeglarski, Beata Kandzierska, Weronika Miedzińska, Natalia Małecka i Marlena Walorska. W kategorii „Zimowy bałwanek” laureatami zostali: Daniel Robakowski, Jakub Plackowski, Katarzyna Chlebowska, Aleksandra Małecka, Zofia Twardowska, Błażej Kołodziejczak, Marlena Waścińska, Weronika Kmiecik, Katarzyna Matuszewska i Emil Krajka. Wyróżniono również prace Marii Małeckiej i Sebastiana Bzodka. Wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych w postaci pięknych bombek choinkowych dokonała p. dyrektor Cyryla Krajka, która nie kryła zadowolenia z faktu, że uczniowie z naszej szkoły, bardzo chętnie biorą udział we wszelkich przedsięwzięciach i konkursach rękodzielniczych. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pięknych nagród dla zwycięzców i słodyczy dla wszystkich uczestników konkursu a p. Pawłowi Andrzejewskiemu za zaprojektowanie i wykonanie dyplomów dla laureatów. 

 • Koło plastyczne „TO LUBIĘ”

  (Koła zainteresowań 2016/2017)

  Open or Close

  Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku wczesnoszkolnym.  Dlatego w tym  roku w naszej szkole rozpoczęło swoją działalność koło plastyczne „To lubię”. Celem zajęć prowadzonych w ramach kółka plastycznego jest rozwijanie twórczej inicjatywy dziecka, pomysłowości, a przede wszystkim wiary
  we własne siły, poznanie różnych technik plastycznych, wzbogacić kontakt ze sztuką i jej twórcami. Zajęcia rozpoczęły się w październiku i odbywają  się systematycznie raz w tygodniu, w piątki. Tematyka zajęć dobierana jest stosownie do pór roku, omawianych tematów a przede wszystkim dobierana jest do zainteresowań uczniów. Uczestnicy zajmują się  na naszych zajęciach tym, co lubią najbardziej. 

 • Wigilia klasowa

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  22 grudnia 2016 r. odbyła się wigilia dla uczniów klasy IV b. Był to wyjątkowy i uroczysty dzień. Od rana panowała podniosła atmosfera. Tego dnia uczniowie byli świątecznie ubrani. Mieli również przepięknie zapakowane prezenty dla koleżanek i kolegów. Podczas wigilii klasowej dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie świąteczne życzenia, śpiewały kolędy oraz odpakowywały prezenty, które zawsze są dużą atrakcją. Uczniowie pamiętali również, aby w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, złożyć życzenia dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. Przy świątecznym stole wraz z uczniami i wychowawcą zasiedli przedstawiciele rodziców.

  Serdecznie dziękujemy p. Iwonie Rolnik, p. Kindze Marszałkowskiej i p. Marzenie Kapała za zaangażowanie w przygotowanie klasowej uroczystości.

 • Jasełka u "Żabek"

  (Żabki)

  Open or Close

   

 • Okres przedświąteczny u Żabek

  (Żabki)

  Open or Close

  W okresie przedświątecznym dzieci z grupy "Żabek" wykonały ozdoby świąteczne, które następnie wykorzystaliśmy do dekoracji na Jasełka. Wspólna praca przyniosła dzieciom wiele radości. Nie obyło się bez liczenia i segregowania ozdób świątecznych według wielkości, koloru i kształtu. Wykonaliśmy Mikołaja, anioła, gwiazdki, bombki oraz renifera.

 • Odblaskowa klasa

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  We wrześniu firma KANDO Plus zaprosiła wszystkie przedszkola i szkoły do udziału w konkursie „ODBLASKOWA KLASA”. Aby wziąć w nim udział, wystarczyło do 23 października wysłać zdjęcie swojej klasy lub grupy przedszkolnej w odblaskowych akcesoriach. Mogło być ono zabawne, nietuzinkowe. Organizatorzy postawili na kreatywność nauczycieli i wychowawców. Celem konkursu była popularyzacja akcesoriów odblaskowych wśród dzieci. Natomiast szkole dał możliwość wykazania, że nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły/przedszkola.

  Napłynęło 230 zgłoszeń od szkół i przedszkoli w całym kraju. Również przedszkolaki i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły wzięły w nim udział. Ze względu na dużą ilość nadesłanych prac i bardzo wysoki ich poziom organizatorzy ogłosili II etapu konkursu. Wszystkie zgłoszone zdjęcia zostały opublikowane na profilu Facebook i oddano głos w ręce internautów. Zdjęcia, które zbiorą najwięcej polubień, otrzymają wyjątkowe nagrody. Trzydziestego listopada 2016r. nastąpiło rozstrzygnięcie głosowania.

  Okazało się, że fotografia uczniów klasy 2c zajęła czwarte miejsce w kraju. Na sukces złożyła się praca wielu osób. Podziękowania należą się rodzicom, którzy przywieźli swoje pociechy w niedzielny wieczór do Pępowa na kasztanówkę. Oprócz tego gremialnie oddali głosy na nasze zdjęcie. Zaangażowali do tej akcji również bliskich i znajomych. Słowa uznania należą się dla mamy Kacpra – pani Elżbiety Twardowskiej za wykonanie, z własnej inicjatywy, odblaskowej planszy, która informowała do której klasy chodzimy. Artystyczne zdjęcie wykonała pani Karolina Grześkowiak, za co również dziękujemy.

  Miłą niespodzianką była nagroda – voucher na kwotę 200zł oraz zawieszki odblaskowe dla każdego ucznia. Za wygrane pieniądze został zakupiony wąż spacerowy – również odblaskowy!

  Udział w konkursie i wygrana sprawiła drugoklasistom i wychowawczyni ogromną radość. Warto brać udział w konkursach!

 • Akcja "Książeczka dla dziecka"

  (Samorząd szkolny 2016/2017)

  Open or Close

  Zbliżają się święta, a to dobry czas do podejomowania inicjatywy i niesienia pomocy innym. Pobyt w szpitalu to dla dzieci stres i strach. Dzieciom chorym w szpitalu czas mija powoli. Chcąc oderwać dziecko od myśli o chorobie postanowiliśmy zorganizować akcję pod hasłem "Książeczka dla dziecka". Celem akcji jest wspieranie małych pacjentów z dziecięcego oddziału szpitala w Gostyniu. W akcji tej chodzi również o propagowanie czytelnictwa, które jest jednym z priorytetów pracy szkoły.

  Zebraliśmy dary w postaci książeczek, bloków, kolorowanek, kredek, pisaków, puzzli itp.

  Nasz prezent okazał się miłą niespodzianką. Wierzymy, że "dobro powraca", że ucząc dzieci zrozumienia, wrażliwości, życzliwości pomagamy nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem.

  Akcja zakończyła się sukcesem i 6 kartonów zapakowanych w kolorowy, świąteczny papier w dniu 6 grudnia w Mikołajki zawieźliśmy do szpitala.

 • Mikołajki

  (Samorząd szkolny 2016/2017)

  Open or Close

   grudnia Rada Samorządu Uczniowskiego zakłada stroje Mikołajów i odwiedza wszystkich uczniów składając świąteczne życzenia i rozdając słodkie upominki. Z okazji "Mikolajków" słodycze zakupiła Rada Rodziców przyłączając się w ten sposób do życzeń. Największą radość "Mikołaje" sprawiają maluchom. Nasze przedszkolaki śpiewają im piosenki, tańczą z nimi i mówią wierszyki. W starszych klasach Mikołaj musi pogrozić palcem zanim rozda słodycze. Uczniowe, którzy źle się uczą lub źle zachowują muszą przeskoczyć przez kij i obiecać, że się poprawią.

  Tak miło przeżywamy ten dzień czekając na święta.  

 • Mikołaje 2016

  (Samorząd szkolny 2016/2017)

  Open or Close

  Organizując akcje charytatywne oddziałujemy na młodzież ucząc ich wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Wzbudzamy uczucie szacunku dla innych, współczucie dla ludzi skrzywdzonych przez los. Niewątpliwie taką akcją są "Mikołaje". Każda klasa gimnazjum wybiera jedno dziecko z listy wcześniej przygotowanej przez GOPS i kupuje prezent świąteczny.

  Przez te siedem lat uszczęśliwiliśmy wiele dzieci, a kto uczestniczył i przyłożył choć "jedną cegiełkę" ma powód do dumy.

 

Będziemy współtworzyć Cyfrową Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan

            Szkoła podstawowa w Zespole Szkół SPiG w Pępowie została przyjęta do udziału w systemowym projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego priorytet IX, Działanie 9.1., Poddziałanie 9.1.2.: Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Liderem projektu „Szkoła Wielkopolska- Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a partnerem - Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej we Wrocławiu, Oddział Wielkopolski. Celem projektu jest rozwój umiejętności kluczowych uczniów biorących udział w projekcie poprzez wdrożenie w 226 szkołach podstawowych programów rozwojowych dotyczących stosowania w nauczaniu metody projektu i technologii informacyjno- komunikacyjnej. Łącznie w projekcie bierze udział 452 nauczycieli, 9040 uczniów i 226 dyrektorów szkół.

            Wpisy przygotowane przez szkoły utworzą „mapę Wielkopolan”. Encyklopedia będzie dostępna w Internecie jako bezpłatny serwis społecznościowy dzieci z Wielkopolski. Jednym z elementów encyklopedii ma być interaktywna mapa „Moja Wielkopolska”, pozwalająca na wirtualne poruszanie się po terenie Wielkopolski i otwieranie opisów osób z różnych gmin.

Zakończenie projektu – 30 czerwca 2015r.

Na czym polega nasz udział?

            Jesteśmy jedną z 226 szkół podstawowych, której jest dane współtworzyć Cyfrową Encyklopedię. Na przystąpienie do działania oczekują dwie 10-osobowe grupy utworzone z piąto- i szóstoklasistów. Opiekunami w projekcie są nauczyciele historii: Lidia Muszyńska i Arleta Adamek. Zadaniem uczniów będzie wyszukiwanie na ziemi pępowskiej ciekawych postaci i tworzenie fiszek do encyklopedii. Uczniowie będą sporządzać noty biograficzne, rysunki, kompletować zdjęcia, filmy i przeprowadzać wywiady z wybranymi osobami w naszej gminie. Kogo wybiorą? Kto dostąpi zaszczytu zaistnienia w Cyfrowej Encyklopedii?  Tego jeszcze nie wiemy, ale ostatecznie zdecydują o tym dzieci. Na jakiej podstawie? Zespoły projektowe będą na ziemi pępowskiej wyszukiwać najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców, żyjących bądź nieżyjących. Z opracowanych not biograficznych tylko trzy biografie naszych mieszkańców trafią do Cyfrowej Encyklopedii; być może zostaną wybrane spośród wielu w drodze szkolnego referendum.

Na jakim etapie realizacji znajduje się projekt ?

            Odbyły się już trzydniowe seminaria dla dyrektorów szkół i trzydniowe warsztaty dla nauczycieli - opiekunów grup projektowych. W grudniu br. w naszej szkole zostanie zainstalowana nowoczesna sieć WiFi i serwer (łączna wartość ok. 50tys. zł). Organizatorzy zajmą się montażem, a nad przebiegiem prac będzie czuwał nasz informatyk Tomasz Jarus.

Do stycznia 2014r. otrzymamy sprzęt komputerowy: 2 notebooki i 3 tablety, które pozostają w szkole po zakończeniu projektu.

Po co to wszystko?

            Wdrażamy nowoczesność, bo chcemy być „szkołą dobrej lekcji”. Szkołą, w której po południu uczeń czuł się będzie mądrzejszy niż z rana, kiedy do niej przyszedł.   

 

Cyryla Krajka

 

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Joomla Templates by Wordpress themes free