Ostatnio dodane:

 • „Bogowie wojny” – XXIII Festyn Archeologiczny

  (Wydarzenia 2017/2018)

  Open or Close

  21 września br. grupa uczniów z klas 4 - 6 wraz z opiekunami udała się na XXIII Festyn Archeologiczny do Biskupina. Tegoroczna edycja imprezy odbywała się pod hasłem

  „Bogowie wojny”, a jej bohaterami byli wojownicy i ich boscy opiekunowie.

  Uczniowie obejrzeli tam dawne uzbrojenie, sposoby walki oraz poznali sferę duchową i światopoglądową dawnych wojowników. Wzięli również udział w inscenizacji bitwy między legionami rzymskimi, a barbarzyńską armią Daków.

  Następnie w wojskowych obozach poznali uzbrojenie dawnych wojowników, a w poszczególnych chatach tajniki starego rzemiosła.

  W drodze powrotnej młodzież zwiedziła katedrę w Gnieźnie, ze szczególnym uwzględnieniem Drzwi Gnieźnieńskich. Na zakończenie spojrzeli na panoramę miasta z tarasu widokowego katedry.

  Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wycieczki i pogody, wrócili do swoich domów.

 • Uroczyste ślubowanie

  (Wydarzenia 2017/2018)

  Open or Close

  W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, 4 września 2017r., dziewczynki i chłopcy z klas 1 a i 1 b przystąpili do uroczystego ślubowania i zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Pępowie. Aktu symbolicznego pasowania dokonała pani dyrektor Cyryla Krajka i pan dyrektor Paweł Andrzejewski. Uroczystość przygotowali uczniowie klas trzecich pod opieką swoich wychowawczyń: pani Beaty Kaczmarek, pani Alicji Olszak i pani Violetty Rolnik. W tym ważnym dniu pierwszakom towarzyszyli rodzice oraz cała społeczność uczniowska klas edukacji wczesnoszkolnej.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  Zakończenie roku szkolnego to długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień. Po dziesięciu miesiącach nauki mogą rozpocząć upragnione wakacje.

  Tegoroczną oprawę artystyczną uroczystości zakończenia roku przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej przygotowali trzecioklasiści wraz z wychowawczyniami: Marią Tomczak, Lidią Machowską, Małgorzatą Andrzejewską i Jolantą Durczewską.

  Pan Dyrektor Paweł Andrzejewski wygłosił przemówienie, w którym w szczególny sposób wyróżnił wzorowych uczniów z klas I-III a następnie wręczył im pamiątkowe dyplomy.

  Po ceremonii uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa i w ten sposób oficjalnie rozpoczęli wakacje.

 • Ciekawa wycieczka

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  Uczniowie klas II b i II c  z wychowawczyniami 20.06.2017r. pojechali na wyczekiwaną wycieczkę na koniec roku szkolnego. Celem naszym było Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie. Mieści się ono w odnowionym XIX - wiecznym dworze i przylegającym do niego dużym parkiem. Zwiedziliśmy stajnię – wozownię, w której znajduje się ekspozycja przyrodnicza oraz kolekcja trofeów egzotycznych z 4 kontynentów. Fundatorem trofeów jest przedsiębiorca i myśliwy z Wielkopolski Adam Smorawiński.Następnie odbyły się zajęcia edukacyjne pt: „Zwierzęta w czterech porach roku”. Celem zajęć było poznanie zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku. Zapoznanie się z cyklem życia dzikich zwierząt i jego elementami – wysiadywanie jaj, narodzinami młodych i robieniem jesiennych zapasów. Na koniec pobytu w Uzarzewie udaliśmy się do parku, gdzie czekało na nas rozpalone ognisko, przy którym uczniowie smażyli kiełbaski ufundowane przez rodziców. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald's w Kórniku.  Piękna i słoneczna pogoda pozwoliła cieszyć się udaną i ciekawą wycieczką.

 • Echo klasy IIIa

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  Balik karnawałowy:

  Pożegnanie "Pani Zimy":

  Nasze doświadczenia i obserwacje:

  Nasi strażacy: Paulina Nowacka, Konstanty Grześkowiak, Michał Wójcik

  Praca w grupach. Poznajemy morza:

  Udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "Olimpusek" - część zintegrowana, język angielski:

  Asy ortografii:

  Dzień Kobiet:

  Dzień kobiet:

  Zajączek:

  Wycieczka do DELI Parku:

  Zakończenie roku szkolnego:

 

Będziemy współtworzyć Cyfrową Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan

            Szkoła podstawowa w Zespole Szkół SPiG w Pępowie została przyjęta do udziału w systemowym projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego priorytet IX, Działanie 9.1., Poddziałanie 9.1.2.: Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Liderem projektu „Szkoła Wielkopolska- Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a partnerem - Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej we Wrocławiu, Oddział Wielkopolski. Celem projektu jest rozwój umiejętności kluczowych uczniów biorących udział w projekcie poprzez wdrożenie w 226 szkołach podstawowych programów rozwojowych dotyczących stosowania w nauczaniu metody projektu i technologii informacyjno- komunikacyjnej. Łącznie w projekcie bierze udział 452 nauczycieli, 9040 uczniów i 226 dyrektorów szkół.

            Wpisy przygotowane przez szkoły utworzą „mapę Wielkopolan”. Encyklopedia będzie dostępna w Internecie jako bezpłatny serwis społecznościowy dzieci z Wielkopolski. Jednym z elementów encyklopedii ma być interaktywna mapa „Moja Wielkopolska”, pozwalająca na wirtualne poruszanie się po terenie Wielkopolski i otwieranie opisów osób z różnych gmin.

Zakończenie projektu – 30 czerwca 2015r.

Na czym polega nasz udział?

            Jesteśmy jedną z 226 szkół podstawowych, której jest dane współtworzyć Cyfrową Encyklopedię. Na przystąpienie do działania oczekują dwie 10-osobowe grupy utworzone z piąto- i szóstoklasistów. Opiekunami w projekcie są nauczyciele historii: Lidia Muszyńska i Arleta Adamek. Zadaniem uczniów będzie wyszukiwanie na ziemi pępowskiej ciekawych postaci i tworzenie fiszek do encyklopedii. Uczniowie będą sporządzać noty biograficzne, rysunki, kompletować zdjęcia, filmy i przeprowadzać wywiady z wybranymi osobami w naszej gminie. Kogo wybiorą? Kto dostąpi zaszczytu zaistnienia w Cyfrowej Encyklopedii?  Tego jeszcze nie wiemy, ale ostatecznie zdecydują o tym dzieci. Na jakiej podstawie? Zespoły projektowe będą na ziemi pępowskiej wyszukiwać najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców, żyjących bądź nieżyjących. Z opracowanych not biograficznych tylko trzy biografie naszych mieszkańców trafią do Cyfrowej Encyklopedii; być może zostaną wybrane spośród wielu w drodze szkolnego referendum.

Na jakim etapie realizacji znajduje się projekt ?

            Odbyły się już trzydniowe seminaria dla dyrektorów szkół i trzydniowe warsztaty dla nauczycieli - opiekunów grup projektowych. W grudniu br. w naszej szkole zostanie zainstalowana nowoczesna sieć WiFi i serwer (łączna wartość ok. 50tys. zł). Organizatorzy zajmą się montażem, a nad przebiegiem prac będzie czuwał nasz informatyk Tomasz Jarus.

Do stycznia 2014r. otrzymamy sprzęt komputerowy: 2 notebooki i 3 tablety, które pozostają w szkole po zakończeniu projektu.

Po co to wszystko?

            Wdrażamy nowoczesność, bo chcemy być „szkołą dobrej lekcji”. Szkołą, w której po południu uczeń czuł się będzie mądrzejszy niż z rana, kiedy do niej przyszedł.   

 

Cyryla Krajka

 

©2017 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free