Następne wydarzenie za:
Aktualne wydarzenie:

 


  • "Życie Szkoły" - wrzesień/październik 2017 (2064)

   Agata Norman, Alicja Olszak, Arleta Sierszulska, Marlena Wachowiak, Joanna Góźdź 22-12-2017

   Do pobrania jest nowy numer "Życia Szkoły" (wrzesień/październik 2017):

   Numer 70 część 1 - klasy I-III szkoły podstawowej i przedszkole

   Numer 70 część 2 - klasy IV-VI szkoły podstawowej i oddziały gimnazjalne

    

  • Podziękowanie (99)

   Szkoła Podstawowa w Pępowie 18-12-2017
   Bardzo dziękujemy Państwu za wszystkie głosy oddane na naszą szkołę w projekcie Szkoła Małego Inżyniera
    
   Tym razem nie udało nam się wygrać, ale liczymy na wsparcie naszych działań również w przyszłości.
  • Podziękowanie - Szlachetna Paczka (136)

   Szkoła Podstawowa w Pępowie 13-12-2017

   „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

   nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

   Jan Paweł II

    

   Serdecznie dziękujemy

   Rodzicom i Uczniom naszej szkoły za dar czynienia dobra

   i przyłączenie się do akcji Szlachetna Paczka.

Ostatnio dodane:

Świąteczny koncert

Dodany przez: Alicja Gruetzmacher, 15-01-18

Dzień Papieski 2017

Dodany przez: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pępowie, 08-01-18

Konkurs przyrodniczo-ekologiczny

Dodany przez: Lidia Muszyńska, 05-01-18

W grudniu 2017r. uczniowie klas szóstych Oliwia Bogdańska, Kinga Rolnik i Piotr Guzikowski brali udział w konkursie przyrodniczo – ekologicznym.

Został on zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Juliana Tuwima w Kobylinie pod patronatem Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie. Konkurs był na wysokim poziomie, składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie należało rozwiązać test. Następnie trzeba było przeprowadzić dwa eksperymenty i sporządzić wnioski. Jeden z eksperymentów sprawił trudność niemal wszystkim uczestnikom. Trzeci etap przebiegał na ścieżce edukacyjnej, która znajdowała się na zewnątrz budynku szkoły. Były tam tablice z informacjami koniecznymi do rozwiązania krzyżówki dotyczącej zwierząt i roślin leśnych.

Po zakończeniu zmagań umysłowych, gdy komisja sprawdzała nasze prace, zostaliśmy poczęstowani pysznymi kanapkami, ciepłą herbatą i słodyczami. Przed ogłoszeniem wyników uczniowie Technikum Chemicznego z Krotoszyna zaprezentowali pokaz eksperymentów chemicznych.

Nastąpił czas werdyktu, wstrzymując oddech, czekaliśmy na wynik. Tym razem nie zajęliśmy miejsc na podium, ale jesteśmy zadowoleni z udziału w konkursie. Za nasze zmagania zostaliśmy nagrodzeni dyplomami i pendrive'ami.

Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej w Kobylinie, Regionalnemu Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie za zorganizowanie ciekawego konkursu oraz nauczycielom naszej szkoły za to, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Było to dla nas wspaniałe przeżycie, wzbogacone nową wiedzą i nowymi umiejętnościami.

 

Odwiedziny św. Mikołaja

Dodany przez: A.Basty, A. Krzyżoszczak, A. Norman, J. Urbańska, H. Wabińska, 03-01-18

6 grudnia to szczególny dzień i długo wyczekiwany dla każdego dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci w naszych oddziałach przedszkolnych wyczekiwały od samego ranka św. Mikołaja. Zanim jednak maluchy spotkały się z sympatycznym siwym panem, w salach przedszkolnych zawitały śnieżynki wraz z słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Radę Rodziców Następnie wszystkie przedszkolaki zebrały się i powitały radosnym śpiewem św. Mikołaja. Po długiej pogawędce dzieci zaprezentowały w swoich grupach kolędy, tańce. Bardzo chętnie zapozowały też do wspólnego zdjęcia. Uwieńczeniem radosnego dnia był słodki upominek dla każdego chłopca i każdej dziewczynki.

 

"Złota Podkowa Racotu’’

Dodany przez: wychowawczynie grup przedszkolnych, 03-01-18

Drużyna BAMBINI Dąbroczanki Pępowo, w skład której wchodzą uczniowie oddziałów przedszkolnych naszej szkoły: Jakub Grzymisławski, Mateusz Kuczyński, Wojtek Beck, Szymon Adamiak i Leoś Gruetzmacher, wygrała halowy turniej o ZŁOTĄ PODKOWĘ RACOTU w roczniku 2011. Jakub Grzymisławski zdobył wszystkie siedem goli dla drużyny Dąbroczanki. Organizatorzy nie mieli żadnych wątpliwości, że Kubie należy się tytuł KRÓLA STRZELCÓW i ZŁOTA PODKOWA dla najlepszego zawodnika turnieju. Trenerem chłopców jest pan Łukasz Lisiecki.

                                                                                        GRATULUJEMY!!!

 

Jasełka w grupie "Pszczółek"

Dodany przez: Agata Norman, 03-01-18

Jasełka w grupie "Żabek"

Dodany przez: Anita Basty, 02-01-18

Moje rodzinne drzewo.

Dodany przez: Beata Kaczmarek, 02-01-18

   Taki sam tytuł nosi wystawa drzew genealogicznych uczniów klasy 3c, którą można oglądać na drugim piętrze szkolnego korytarza. Autorami tych pięknych prac są dzieci oraz ich rodzice. Korzenie swojej rodziny przedstawili za pomocą różnorodnych technik, które budzą podziw i uznanie nauczycieli, rodziców i wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

   Wiersz Jadwigi Jałowiec wkomponowuje się w tematykę wystawy i podkreśla, że każdy z nas jest cząstką wielkiego drzewa wyrosłego na polskiej ziemi.

„ Twoje rodzinne drzewo

wyrasta z ziemi zielonej.

Twoje rodzinne drzewo

wyrasta z ziemi polskiej...

Ty jesteś małą gałązką,

na której listków osiem.”

Nagrody rozdane.

Dodany przez: Elżbieta Andrzejewska, Zuzanna Neuhoff - Ley, 29-12-17

Przy blasku choinkowych lampek i w świątecznym nastroju przebiegło spotkanie uczestników konkursów bożonarodzeniowych. Wszyscy uczniowie z ciekawością czekali na ogłoszenie decyzji komisji konkursowej, która miała niełatwy wybór, gdyż na konkurs wpłynęły 172 prace. W apelu uczestniczyła p. wice-dyrektor H. Grobelna, która krótko nawiązała do tradycji organizowania konkursów świątecznych w naszej szkole i odczytała nazwiska tegorocznych laureatów

Laureatami w kategorii: „Anioł na choinkę” zostali: Adrian Szymczak, Bartek Nowacki, Bartosz Kołodziejczak, Jakub Rolnik, Kacper Rolnik, Klaudia Nowacka, Lena Działowska, Marcin Stachowiak, Michał Maciołka, Nikodem Kubiak, Nikola Hensel, Weronika Wolniak, Zofia Kuczyńska, Zofia Twardowska i Zuzanna Regulska

Kartki świąteczne wyróżnione przez komisję wykonali: Agnieszka Klemens, Jakub Dalibor, Joachim Przybylski, Klaudiusz Sierota, Marta Grzonka i Wojciech Waleński.

Dyplomy i drzewka choinkowe wszystkim laureatom wręczyła pani wice-dyrektor H.Grobelna. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki –lizaki „gwiazdorki”.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz ich rodzicom za pomoc. Liczymy na Wasz udział w kolejnych konkursach.

Specjalne podziękowania kierujemy dla pana wicedyrektora Pawła Andrzejewskiego za zaprojektowanie i wykonanie dyplomów oraz przygotowanie fotorelacji z podsumowania konkursów a także Komisji Konkursowej w składzie: Kaźmierczak Bernadeta, Katarzyna Grobelna, Anna Ptak, Jolanta Nowacka, Joanna Góźdź, Joanna Grobelna, Barbara Filipowiak, Elżbieta Waleńska, Łucja Piotrowska i Filip Fajfer za zaangażowanie w niełatwy wybór prac konkursowych.

"Ozdoba choinkowa - CZERWONE SERDUSZKO"

Dodany przez: Maria Tomczak, Lidia Machowska, 29-12-17

Święta Bożego Narodzenia jak co roku zachęciły organizatorów do przygotowania konkursu plastycznego pt. "Ozdoba choinkowa - CZERWONE SERDUSZKO"'. Wpłynęło aż 130 pięknych, czerwonych serduszek. Na apelu wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i świątecznym upominkami.

Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Pępowie oraz pani Justynie Markowskiej za sfinansowanie konkursu.

 

Będziemy współtworzyć Cyfrową Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan

            Szkoła podstawowa w Zespole Szkół SPiG w Pępowie została przyjęta do udziału w systemowym projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego priorytet IX, Działanie 9.1., Poddziałanie 9.1.2.: Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Liderem projektu „Szkoła Wielkopolska- Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a partnerem - Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej we Wrocławiu, Oddział Wielkopolski. Celem projektu jest rozwój umiejętności kluczowych uczniów biorących udział w projekcie poprzez wdrożenie w 226 szkołach podstawowych programów rozwojowych dotyczących stosowania w nauczaniu metody projektu i technologii informacyjno- komunikacyjnej. Łącznie w projekcie bierze udział 452 nauczycieli, 9040 uczniów i 226 dyrektorów szkół.

            Wpisy przygotowane przez szkoły utworzą „mapę Wielkopolan”. Encyklopedia będzie dostępna w Internecie jako bezpłatny serwis społecznościowy dzieci z Wielkopolski. Jednym z elementów encyklopedii ma być interaktywna mapa „Moja Wielkopolska”, pozwalająca na wirtualne poruszanie się po terenie Wielkopolski i otwieranie opisów osób z różnych gmin.

Zakończenie projektu – 30 czerwca 2015r.

Na czym polega nasz udział?

            Jesteśmy jedną z 226 szkół podstawowych, której jest dane współtworzyć Cyfrową Encyklopedię. Na przystąpienie do działania oczekują dwie 10-osobowe grupy utworzone z piąto- i szóstoklasistów. Opiekunami w projekcie są nauczyciele historii: Lidia Muszyńska i Arleta Adamek. Zadaniem uczniów będzie wyszukiwanie na ziemi pępowskiej ciekawych postaci i tworzenie fiszek do encyklopedii. Uczniowie będą sporządzać noty biograficzne, rysunki, kompletować zdjęcia, filmy i przeprowadzać wywiady z wybranymi osobami w naszej gminie. Kogo wybiorą? Kto dostąpi zaszczytu zaistnienia w Cyfrowej Encyklopedii?  Tego jeszcze nie wiemy, ale ostatecznie zdecydują o tym dzieci. Na jakiej podstawie? Zespoły projektowe będą na ziemi pępowskiej wyszukiwać najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców, żyjących bądź nieżyjących. Z opracowanych not biograficznych tylko trzy biografie naszych mieszkańców trafią do Cyfrowej Encyklopedii; być może zostaną wybrane spośród wielu w drodze szkolnego referendum.

Na jakim etapie realizacji znajduje się projekt ?

            Odbyły się już trzydniowe seminaria dla dyrektorów szkół i trzydniowe warsztaty dla nauczycieli - opiekunów grup projektowych. W grudniu br. w naszej szkole zostanie zainstalowana nowoczesna sieć WiFi i serwer (łączna wartość ok. 50tys. zł). Organizatorzy zajmą się montażem, a nad przebiegiem prac będzie czuwał nasz informatyk Tomasz Jarus.

Do stycznia 2014r. otrzymamy sprzęt komputerowy: 2 notebooki i 3 tablety, które pozostają w szkole po zakończeniu projektu.

Po co to wszystko?

            Wdrażamy nowoczesność, bo chcemy być „szkołą dobrej lekcji”. Szkołą, w której po południu uczeń czuł się będzie mądrzejszy niż z rana, kiedy do niej przyszedł.   

 

Cyryla Krajka

 

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free