Ostatnio dodane

 • Odwiedziny zajączków.

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  Jedną z najmilszych tradycji wielkanocnych jest "zajączek". W tym roku, uczniów realizujących nauczanie indywidualne odwiedziły aż trzy zajączki wielkanocne. Ci niezwykli goście wręczyli dzieciom koszyki pełne niespodzianek. Odbierając świąteczne upominki, wszyscy z radością dziękowali gościom. Był to dzień pełen wrażeń i uciechy. Zajączki zostawiły dla uczniów słodkości i zapewniły, że wrócą za rok.

  Za przygotowanie wielkanocnych niespodzianek serdecznie dziękujemy Pani Justynie Markowskiej. Uśmiech na twarzy dzieci jest wyrazem naszych gorących podziękowań. 

 • Dzień Patrona w gimnazjum

  (Wydarzenia - gimnazjum 2016/2017)

  Open or Close

  Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom Dnia Patrona, który obchodziliśmy pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”

  Do tego dnia przygotowywaliśmy się wszyscy bardzo starannie. W poniedziałek, 3 kwietnia  od rana uczestniczyliśmy we  Mszy św. po czym uroczyście wraz z pocztem sztandarowym udaliśmy się pod pomnik Jana Pawła II aby złożyć kwiaty, zapalić znicz oraz odśpiewać hymn Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. Liturgię uświetnił swoim donośnym głosem nasz szkolny chór. W ramach tego święta braliśmy udział w dwóch akcjach organizowanych przez  poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio": PUSZKA DLA MALUSZKA oraz OPATRUNEK NA RATUNEK. Wszyscy bardzo chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. W każdej sali pojawiły się gazetki  związane z życiem osób, którym los innych nie był obojętny. Tego dnia również z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy film pt.: FAUSTYNA.

  Nasz Dzień Patrona przeszedł zatem do historii jako prawdziwe szkolne święto, które upłynęło w miłej atmosferze.

 • Dzień Patrona w klasach IV-VI

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

 • Wielkanoc

  (Biedronki)

  Open or Close

 • Pisankowy kiermasz

  (Biedronki)

  Open or Close

 • Nadchodzi Wielkanoc

  (Motylki)

  Open or Close

 • Wiosennie i świątecznie.

  (Koła zainteresowań 2016/2017)

  Open or Close

  Wiosennie i świątecznie zrobiło się na I piętrze Szkoły Podstawowej dzięki wystawie wielkanocnej, którą przygotowali członkowie koła rękodzielniczego „Złote rączki”. Bogatą scenografię tworzą prace  wykonane przez uczniów, którzy wzięli udział w konkursie wielkanocnym. Od lat staramy się w naszej szkole kultywować tradycje świąteczne poprzez organizowanie konkursów rękodzielniczych. W tym roku, uczestnicy mogli wykonać kartkę wielkanocną lub wiosennego ptaszka. Wszystkie prace znalazły swoje miejsce na wystawie, upiększając naszą szkołę. Są tam kolorowe kury na grzędach, ptaszki na gałęziach, fioletowe krokusy z krepiny, gniazda pełne pisanek oraz bociany. Nie brakuje też zajęcy.

  Niech ta piękna wystawa umila wszystkim ten przedświąteczny czas – z najlepszymi życzeniami dla Dyrekcji, pracowników i uczniów.

  Członkowie koła „Złote rączki” z opiekunami

 • Wielkanocny baranek

  (Żabki)

  Open or Close

 • Kolejna wyprawa do Poznania.

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

                     7 kwietnia br. grupa uczniów ze szkoły podstawowej wraz z opiekunami odbyła kolejną wycieczkę edukacyjną do Poznania. Głównym celem wyprawy było Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego Fundacji  UAM.  Jednak zanim dotarliśmy do Poznania, to wstąpiliśmy do zamku w  Kórniku. Skorzystaliśmy z questu, który jest formą gry terenowej. Wyprawa prowadzi po komnatach kórnickiego zamku, której przewodnikiem jest jego budowniczy – Tytus Działyński.

  Następnie udaliśmy się w dalszą podróż do Poznania. W Laboratorium Wyobraźni uczniowie skorzystali z Czerwonej Wystawy, która składa się z trzech stref: Experymentarium, Wystawy interaktywnej i Planetarium.  Wizyta w Laboratorium Wyobraźni  pozwala na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających nas zjawisk i pobudzenie ciekawości świata. Można również  wyruszyć w kosmos, odkrywać odpowiedzi na naukowe zagadki, próbować, mieszać, sprawdzać i spotykać ludzi, dla których nauka to przygoda życia.

  W odpowiednio wyposażonym laboratorium oraz w specjalnych strojach uczniowie przeprowadzali doświadczenia, badali, analizowali. Odwiedzając interaktywną wystawę, dzieci z łatwością zrozumiały, co to jest gęstość cieczy, jak przepływa prąd, jak działa igła magnetyczna,  pole magnetyczne Ziemi, itp. Uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni w podróż po kosmosie i do początków Ziemi w nietypowym, cyfrowym planetarium, w którym seanse oglądali, leżąc na wygodnych poduchach.

  Na zakończenie udaliśmy się do Mc Donalds, który był końcowym punktem programu. Zmęczeni, ale wzbogaceni w nowe doświadczenia i wiedzę wróciliśmy do domów. Ta wyprawa zakończyła cykl wycieczek edukacyjnych do Poznania w tym roku szkolnym. Zastanawiamy się nad kolejnymi  wyprawami, ale już w następnym roku szkolnym. 

 • Skąd się bierze woda w kranie?

  (Misie)

  Open or Close

  Odpowiedzi na to pytanie szukały przedszkolaki z grup sześcioletnich w pępowskiej Stacji Uzdatniania Wody. Dnia 5 kwietnia 2017 roku Panowie Andrzej Poślednik i Adam Jarczewski przedstawili dzieciom wiele ciekawostek i istotnych informacji na temat codziennej obecności wody w naszych kranach. Misie i Jeżyki poznały sposoby filtrowania wody, dowiedziały się skąd ta woda pochodzi i jak wygląda jej droga do wszystkich domów, spróbowały też świeżej wody z lokalnej hydroforni. Dzieci pozyskały wiadomości na temat gromadzenia wody w zapasowych zbiornikach i konieczności jej oszczędzania. Była to ciekawa i pouczająca wycieczka. Tematyka była dzieciom bardzo bliska, ponieważ wraz  z nadejściem wiosny przedszkolaki świętowały Dzień Wody (obchodzony 22 marca każdego roku). Dziękujemy Panom Andrzejowi Poślednikowi i Adamowi Jarczewskiemu za ciekawą formę zajęć i okolicznościowe upominki.

 • Paulina to dziewczyna - na medal.

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  Uczennica klasy 3a Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Pępowie, Paulina Nowacka, brała udział w 24 Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w TAEKWON-DO ZS PUT w Krakowie, zdobywając 1 miejsce w konkurencji: TECHNIKI SPECJALNE, kategoria 140 cm, grupa wiekowa: MŁODZIK. Na co dzień trenuje w klubie TIGER WIELKOPOLSKA a trenerem Paulinki jest pan Krzysztof Bednarz. 

  Wychowawca: Maria Tomczak

 • Zajączek wielkanocny

  (Żabki)

  Open or Close

 • Dzień Patrona w grupie Żabek

  (Żabki)

  Open or Close

 • Kle kle boćku kle kle...

  (Żabki)

  Open or Close

 • Wiosenne tulipany

  (Żabki)

  Open or Close

 • Porządki domowe w grupie Żabek

  (Żabki)

  Open or Close

 • Wiosenna łąka z tulipanami:)

  (Pszczółki)

  Open or Close

 • Od nasionka do roślinki:)

  (Pszczółki)

  Open or Close

 • Finały Pucharu Tymbarka województwa wielkopolskiego za nami.

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

 • Pierwszy Dzień Wiosny w grupie Pszczółek

  (Pszczółki)

  Open or Close

 

Będziemy współtworzyć Cyfrową Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan

            Szkoła podstawowa w Zespole Szkół SPiG w Pępowie została przyjęta do udziału w systemowym projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego priorytet IX, Działanie 9.1., Poddziałanie 9.1.2.: Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Liderem projektu „Szkoła Wielkopolska- Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a partnerem - Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej we Wrocławiu, Oddział Wielkopolski. Celem projektu jest rozwój umiejętności kluczowych uczniów biorących udział w projekcie poprzez wdrożenie w 226 szkołach podstawowych programów rozwojowych dotyczących stosowania w nauczaniu metody projektu i technologii informacyjno- komunikacyjnej. Łącznie w projekcie bierze udział 452 nauczycieli, 9040 uczniów i 226 dyrektorów szkół.

            Wpisy przygotowane przez szkoły utworzą „mapę Wielkopolan”. Encyklopedia będzie dostępna w Internecie jako bezpłatny serwis społecznościowy dzieci z Wielkopolski. Jednym z elementów encyklopedii ma być interaktywna mapa „Moja Wielkopolska”, pozwalająca na wirtualne poruszanie się po terenie Wielkopolski i otwieranie opisów osób z różnych gmin.

Zakończenie projektu – 30 czerwca 2015r.

Na czym polega nasz udział?

            Jesteśmy jedną z 226 szkół podstawowych, której jest dane współtworzyć Cyfrową Encyklopedię. Na przystąpienie do działania oczekują dwie 10-osobowe grupy utworzone z piąto- i szóstoklasistów. Opiekunami w projekcie są nauczyciele historii: Lidia Muszyńska i Arleta Adamek. Zadaniem uczniów będzie wyszukiwanie na ziemi pępowskiej ciekawych postaci i tworzenie fiszek do encyklopedii. Uczniowie będą sporządzać noty biograficzne, rysunki, kompletować zdjęcia, filmy i przeprowadzać wywiady z wybranymi osobami w naszej gminie. Kogo wybiorą? Kto dostąpi zaszczytu zaistnienia w Cyfrowej Encyklopedii?  Tego jeszcze nie wiemy, ale ostatecznie zdecydują o tym dzieci. Na jakiej podstawie? Zespoły projektowe będą na ziemi pępowskiej wyszukiwać najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców, żyjących bądź nieżyjących. Z opracowanych not biograficznych tylko trzy biografie naszych mieszkańców trafią do Cyfrowej Encyklopedii; być może zostaną wybrane spośród wielu w drodze szkolnego referendum.

Na jakim etapie realizacji znajduje się projekt ?

            Odbyły się już trzydniowe seminaria dla dyrektorów szkół i trzydniowe warsztaty dla nauczycieli - opiekunów grup projektowych. W grudniu br. w naszej szkole zostanie zainstalowana nowoczesna sieć WiFi i serwer (łączna wartość ok. 50tys. zł). Organizatorzy zajmą się montażem, a nad przebiegiem prac będzie czuwał nasz informatyk Tomasz Jarus.

Do stycznia 2014r. otrzymamy sprzęt komputerowy: 2 notebooki i 3 tablety, które pozostają w szkole po zakończeniu projektu.

Po co to wszystko?

            Wdrażamy nowoczesność, bo chcemy być „szkołą dobrej lekcji”. Szkołą, w której po południu uczeń czuł się będzie mądrzejszy niż z rana, kiedy do niej przyszedł.   

 

Cyryla Krajka

 

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
© 2013-2016
Joomla Templates by Wordpress themes free