Ostatnio dodane

 • Balik u "Biedronek"

  (Biedronki)

  Open or Close

 • Misie na balu

  (Misie)

  Open or Close

  Karnawał to czas zabaw i spotkań towarzyskich przy wspólnym stole. Dzieci z grupy przedszkolnej MISIE podtrzymują długotrwałą tradycję karnawałowej zabawy. Dnia 21 lutego 2017 roku wzięły udział w szkolnym balu. Pierwsza część uroczystości odbyła się w sali na II piętrze, natomiast pląsy, zabawy i tańce przy świetnej muzyce zapewnił pan Bartek Wojciechowski. Dziękujemy!

 • Karnawałowy bal przebierańców - Motylki

  (Motylki)

  Open or Close

 • Bal przebierańców w "Żabkach"

  (Żabki)

  Open or Close

 • Zima u "Żabek"

  (Żabki)

  Open or Close

 • Czytamy dzieciom

  (Żabki)

  Open or Close

  Bardzo serdecznie grupa "Żabek" wraz z wychowawcą dziękuje mamie Szymka, Pani Monice Adamiak za przeczytanie baśni Hansa Christiana Andersena pt."Calineczka".

 • Walentynki w grupie "Żabek"

  (Żabki)

  Open or Close

 • Dla Babci i Dziadka

  (Misie)

  Open or Close

  Rodzice i dzieci z oddziału przedszkolnego MISIE   przygotowali wspaniałą uroczystość z okazji Dnia   Babci  i Dziadka.  Niecodzienne spotkanie miało miejsce 25 stycznia 2017 roku w Siedlcu. Oprócz corocznych życzeń, wierszy i piosenek przygotowano dla  Gości dodatkowe atrakcje. Był to KĄCIK MEDYCZNY obsługiwany przez pielęgniarkę Panią Dorotę Kobierską, w którym Seniorzy mogli dokonać pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Wielką niespodzianką i radosną atrakcją okazała się LOTERIA FANTOWA zorganizowana przez Rodziców. Wszyscy Dziadkowie zostali obdarowani mniejszymi lub większymi upominkami. Doskonałą atmosferę i zabawę przy muzyce zapewnił DJ Ryszard Rogala. To niezwykłe przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu i kreatywności Rodziców oraz hojności lokalnych Sponsorów. Do grupy MISIOWYCH PRZYJACIÓŁ dołączyli: Cukiernia Jesiak, GS SCH Pępowo, Vica Sp. z o.o., P.H.T.U. Justyna Waszak, AUTOCENTRUM  MAŁECKI, firma H.U. Zenon Kaczmarek, pizzeria OLIMP, restauracja GOŚCINIEC Paweł Maciejewski, Państwo Maria i Jerzy Ptak, gabinet kosmetyczny KLEOPATRA Monika Hauza, STUDIO FRYZUR  Julia Matyla, P.P.H.U. Zakład Mięsny Marian Kaczmarek, studio urody BEUTY FACE Magdalena Pięta, ZAKŁAD INSTALACYJNY Bogdan Matyla, FIRMA MALECKI SP. Z O.O. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

 • Walentynkowy czar

  (Złote rączki)

  Open or Close

  Dnia 10 lutego 2017 r. kilkoro uczniów poświęciło ostatni dzień  ferii zimowych, aby upiększyć naszą szkołę i przygotować tradycyjną wystawę walentynkową.  Najbardziej aktywni członkowie koła rękodzielniczego „Złote rączki” z zapałem przystąpili do pracy. Było wiele rzeczy do wykonania.  Nikt nie narzekał na nudę a praca szła nam szybko i sprawnie.  Nad całością czuwały panie: Elżbieta Andrzejewska i Zuzanna Neuhoff – Ley. Kiedy skończyliśmy, byliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, ponieważ efekt jest zaskakujący. Wystawa zdaniem wielu osób jest bardzo piękna, co bardzo nas cieszy, gdyż w jej przygotowanie włożyliśmy mnóstwo pracy. Na wystawie znaleźć można: kartki walentynkowe wykonywane różnymi technikami, pudełka i torebki na drobne upominki, ramki na zdjęcia, ręcznie szyte serduszka i tulipany oraz piękne, walentynkowe drzewka i dodające uroku czerwone świece. Do obejrzenia wystawy, która jak zawsze mieści się na I piętrze szkoły podstawowej, zapraszamy wszystkich uczniów, pracowników i gości odwiedzających naszą szkołę. Autorami walentynkowej scenografii są: Aleksandra Małecka, Dagmara Gleń, Beata Kandzierska, Oliwia Błaszyk, Aleksandra Chudzińska, Aleksandra Neuhoff – Ley i Mikołaj Wojtkowiak.

 • WOŚP

  (Wolontariat 2016/2017)

  Open or Close

 • Dzień Babci i Dziadka

  (Biedronki)

  Open or Close

 • Koncert w rytmach flamenco

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  W piątek, 20 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie muzycznym pt. „Świat muzyki flamenco zorganizowanym przez Łódzkie Biuro Koncertowe WIRTUOZ.

  Kwartet muzyczny, który wystąpił w składzie: Agnieszka Izydorczyk – taniec, Michał Izydorczyk – gitara klasyczna, Jarosław Czajczyński – gitara klasyczna i Piotr Muszyński – instrumenty perkusyjne, wprowadził słuchaczy w rytm flamenco.

  Dzieci poznały najpierw historię flamenco. Dowiedziały się, że jest to zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Cyganów i obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji (Hiszpania), i tam do dziś można oglądać jego wykonanie.

  Artyści zaprezentowano również instrumenty muzyczne charakterystyczne dla tego rodzaju muzyki: gitarę flamenco i gitarę klasyczną. Rytm wybiją zarówno tańczący, jak i śpiewacy przez: uderzenia dłońmi (klaskanie), pstrykanie palcami, uderzenia otwartymi dłońmi o pudła, na których siedzą śpiewacy (tzw. cajón) i za pomocą kastanietów. Podczas koncertu wystąpiła tancerka, prezentując dynamiczny, pełen ekspresji taniec z kapeluszem, chustą i wachlarzami. Niewątpliwą wartością pokazu było włączanie uczniów do wspólnej zabawy. Nauka tańca, próba gry na instrumentach muzycznych oraz konkurs muzyczny „Jaka to melodia” wywoływały aplauz widowni. Miłym uzupełnieniem były drobne upominki w postaci naklejek.

 • Echo klasy IIIa i IIIb

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  Klasy 3a i 3b w I półroczu roku szkolnego 2016/2017 brały aktywny udział w różnych imprezach i konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych. A oto krótki zdjęciowy kalejdoskop wydarzeń.

 • Kolejne atrakcje Poznania

  (Wydarzenia - szkoła podstawowa 2016/2017)

  Open or Close

  25 stycznia 2017 r. grupa uczniów szkoły podstawowej, w zimowej scenerii, wybrała się na kolejną wycieczkę edukacyjną. Tym razem w programie znalazły się Blubry – poznańskie legendy w 6D. Jest to miejsce, w którym legendarne historie łączą się ze współczesnymi technologiami. Uczniowie przenieśli się w przeszłość i poznali miejskich bohaterów. Na malowidłach naściennych obejrzeli dzieje dawnego Poznania. Dowiedzieli się również, dlaczego dwa koziołki wskoczyły na poznański ratusz. Zetknęli się z gwarą poznańską, która powstała z połączenia dialektu wielkopolskiego i zapożyczeń z języka niemieckiego. Kolejnym punktem programu był Stary Rynek z ratuszem i najsłynniejszymi polskimi koziołkami. W samo południe na galeryjce pod środkową wieżyczką elewacji, tuż nad zegarem otwierają się małe drzwiczki i wysuwają się dwa białe koziołki. Dzieci obserwowały wyjątkowy turniej, koziołki trykały się dwanaście razy. Urządzenie z koziołkami miasto ufundowało ponad cztery i pół wieku temu z okazji przebudowy ratusza. Odwiedziliśmy także największy żłóbek w Europie, który znajduje się w kościele franciszkanów. Budowla ma czternaście metrów szerokości, szesnaście wysokości, dwadzieścia siedem głębokości. Składa się z dwustu figur, waży prawie cztery tony i robi ogromne wrażenie. Jest wyjątkowa. Dodatkową atrakcją jest to, że większość figur się porusza. Zwiedzaliśmy również Inea Stadion. Z przewodnikiem udaliśmy się na poziom boiska, zasiedliśmy na ławkach rezerwowych, odwiedziliśmy salę konferencyjną, lożę prezydencką, salę legend i trybunę prasową. Z okien autokaru podziwialiśmy lokomotywę – symbol klubowy Lecha Poznań. Wiele atrakcji i przyjemności sprawiły zakupy gadżetów w sklepie poznańskiej drużyny. Finałem wycieczki był pobyt w McDonald's, aby doładować „akumulatory”, które będą konieczne na kolejną wycieczkę. Do domów wróciliśmy zmęczeni i wzbogaceni w wiedzę.

 • Dzień Babci i Dziadka

  (Żabki)

  Open or Close

  25 stycznia 2017r. grupa "Żabek" obchodziła uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wystąpiły z programem artystycznym, następnie wręczyły swoim najbliższym upominki- samodzielnie wykonane tulipanki z gotowych elementów oraz laurki. Po wręczeniu upominków przyszedł czas na wspólną zabawę i poczęstunek.

 • Śniegowa zabawa

  (Biedronki)

  Open or Close

 • Zimowe prace Biedronek

  (Biedronki)

  Open or Close

 • Dla Babci i Dziadka

  (Żabki)

  Open or Close

  "Żabki" z okazji zbliżających się świąt:  Dnia Babci i Dnia Dziadka wykonały przepiękne prezenty. Dla babci wykonano medal z tytułem "Mistrzyni gotowania", natomiast dla dziadka muszkę.

 • Zimowy przyjaciel przedszkolaków - bałwan

  (Żabki)

  Open or Close

 • Klasyfikacja elementów według wielkości i koloru.

  (Żabki)

  Open or Close

 

Będziemy współtworzyć Cyfrową Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan

            Szkoła podstawowa w Zespole Szkół SPiG w Pępowie została przyjęta do udziału w systemowym projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego priorytet IX, Działanie 9.1., Poddziałanie 9.1.2.: Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Liderem projektu „Szkoła Wielkopolska- Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a partnerem - Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej we Wrocławiu, Oddział Wielkopolski. Celem projektu jest rozwój umiejętności kluczowych uczniów biorących udział w projekcie poprzez wdrożenie w 226 szkołach podstawowych programów rozwojowych dotyczących stosowania w nauczaniu metody projektu i technologii informacyjno- komunikacyjnej. Łącznie w projekcie bierze udział 452 nauczycieli, 9040 uczniów i 226 dyrektorów szkół.

            Wpisy przygotowane przez szkoły utworzą „mapę Wielkopolan”. Encyklopedia będzie dostępna w Internecie jako bezpłatny serwis społecznościowy dzieci z Wielkopolski. Jednym z elementów encyklopedii ma być interaktywna mapa „Moja Wielkopolska”, pozwalająca na wirtualne poruszanie się po terenie Wielkopolski i otwieranie opisów osób z różnych gmin.

Zakończenie projektu – 30 czerwca 2015r.

Na czym polega nasz udział?

            Jesteśmy jedną z 226 szkół podstawowych, której jest dane współtworzyć Cyfrową Encyklopedię. Na przystąpienie do działania oczekują dwie 10-osobowe grupy utworzone z piąto- i szóstoklasistów. Opiekunami w projekcie są nauczyciele historii: Lidia Muszyńska i Arleta Adamek. Zadaniem uczniów będzie wyszukiwanie na ziemi pępowskiej ciekawych postaci i tworzenie fiszek do encyklopedii. Uczniowie będą sporządzać noty biograficzne, rysunki, kompletować zdjęcia, filmy i przeprowadzać wywiady z wybranymi osobami w naszej gminie. Kogo wybiorą? Kto dostąpi zaszczytu zaistnienia w Cyfrowej Encyklopedii?  Tego jeszcze nie wiemy, ale ostatecznie zdecydują o tym dzieci. Na jakiej podstawie? Zespoły projektowe będą na ziemi pępowskiej wyszukiwać najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców, żyjących bądź nieżyjących. Z opracowanych not biograficznych tylko trzy biografie naszych mieszkańców trafią do Cyfrowej Encyklopedii; być może zostaną wybrane spośród wielu w drodze szkolnego referendum.

Na jakim etapie realizacji znajduje się projekt ?

            Odbyły się już trzydniowe seminaria dla dyrektorów szkół i trzydniowe warsztaty dla nauczycieli - opiekunów grup projektowych. W grudniu br. w naszej szkole zostanie zainstalowana nowoczesna sieć WiFi i serwer (łączna wartość ok. 50tys. zł). Organizatorzy zajmą się montażem, a nad przebiegiem prac będzie czuwał nasz informatyk Tomasz Jarus.

Do stycznia 2014r. otrzymamy sprzęt komputerowy: 2 notebooki i 3 tablety, które pozostają w szkole po zakończeniu projektu.

Po co to wszystko?

            Wdrażamy nowoczesność, bo chcemy być „szkołą dobrej lekcji”. Szkołą, w której po południu uczeń czuł się będzie mądrzejszy niż z rana, kiedy do niej przyszedł.   

 

Cyryla Krajka

 

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
© 2013-2016
Joomla Templates by Wordpress themes free