Ostatnio dodane:

 • Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

  (Wydarzenia 2017/2018)

  Open or Close

  Uczniowie klasy 2a i 3b zostali zaproszeni do Biblioteki Gminnej w Pępowie, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem, podróżnikiem i redaktorem p. Łukaszem Wierzbickim. Jest on m. in..autorem książek dla dzieci takich jak: „Dziadek niedźwiadek”, „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny” .

  W spotkaniu pt. „Afryka dzika” pan Wierzbicki przybliżył dzieciom postać poznańskiego podróżnika Kazimierza Nowaka i  historię jego pięcioletniej podróży po Afryce, a także  opowiedział o swojej wyprawie  jego śladami. Opowieść ilustrowana była prezentacją multimedialną, barwnymi ilustracjami, zdjęciami, zagadkami i anegdotami. Ponadto pisarz zachęcał dzieci do poszukiwania przygód, realizowania swoich marzeń oraz poznawania historii poprzez czytanie książek podróżniczych. Spotkanie było niezwykle ciekawe i inspirujące.

 • Audycja muzyczna "Indiańskie magiczne Andy"

  (Wydarzenia - przedszkole 2017/2018)

  Open or Close

  15 listopada 2017r. w naszym przedszkolu odbyła się audycja edukacyjno - muzyczna pt. "Indiańskie magiczne Andy". Głównym celem audycji było poszerzenie horyzontów muzycznych dzieci. Była to świetna lekcja muzyki na żywo. Dzieci zostały zapoznane ze strojem oraz różnymi instrumentami dotyczącymi danego tematu. Temat doskonale pobudzał wyobraźnię dzieci i uwrażliwiał na piękno sztuki.

 • Czas zadumy...

  (Wydarzenia - przedszkole 2017/2018)

  Open or Close

  Dzieci wraz z dorosłymi przeżywają Święto Zmarłych. Jak to przeżyją zależy tylko od nas - dorosłych. Jakie wartości im przekażemy, co sobą sami reprezentujemy – jak nas widzą. Nasze przedszkolaki uczciły śmierć swych bliskich, poległych w czasie wojny oraz pamięć Papieża Polaka odmawiając modlitwy na cmentarzach oraz pod popiersiem Jana Pawła II.

 • Święto Niepodległości w przedszkolu

  (Wydarzenia - przedszkole 2017/2018)

  Open or Close

  10 listopada 2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z pięciu  grup przedszkolnych: "Ślimaczki", "Motyli", "Biedronki", "Żabki" i "Pszczółki" otrzymały kotylion w barwach narodowych oraz flagę. Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego pt. "Polak mały", następnie każda grupa wykonała pracę plastyczną o tematyce patriotycznej. Po wykonaniu prac udaliśmy się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich tam odmówiliśmy modlitwę, zaśpiewaliśmy hymn narodowy i zapaliliśmy znicz. Głównym celem w tym dniu było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych.

 • 11 listopada - Święto Niepodległości - Poranek Patriotyczny 10.11.2017

  (Wydarzenia 2017/2018)

  Open or Close
   10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się poranek patriotyczny z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu obowiązywał strój galowy przyozdobiony kotylionami narodowymi.
   Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć tych wszystkich, którzy walczyli o wolność Polski. Zaprezentowali pieśni o tematyce niepodległościowej. Widzowie zgromadzeni na uroczystości mogli również obejrzeć prezentację dotyczącą odwagi i męstwa naszych żołnierzy. Widowisko wprowadzało w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W sumie odbyło się pięć piętnastominutowych apeli. Podczas jednego z nich mieliśmy zaszczyt gościć Panią dyrektor Cyrylę Krajkę, która wygłosiła krótką przemowę. Zachęcała wszystkich zebranych do udziału w głównych obchodach, które odbyły się w sobotę tj. 11 listopada 2017 roku. Wszyscy z zainteresowaniem i w skupieniu słuchali tej szczególnej lekcji historii. 
  Katarzyna Klementowicz, Olga Maciejewska

 

Będziemy współtworzyć Cyfrową Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan

            Szkoła podstawowa w Zespole Szkół SPiG w Pępowie została przyjęta do udziału w systemowym projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego priorytet IX, Działanie 9.1., Poddziałanie 9.1.2.: Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Liderem projektu „Szkoła Wielkopolska- Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a partnerem - Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej we Wrocławiu, Oddział Wielkopolski. Celem projektu jest rozwój umiejętności kluczowych uczniów biorących udział w projekcie poprzez wdrożenie w 226 szkołach podstawowych programów rozwojowych dotyczących stosowania w nauczaniu metody projektu i technologii informacyjno- komunikacyjnej. Łącznie w projekcie bierze udział 452 nauczycieli, 9040 uczniów i 226 dyrektorów szkół.

            Wpisy przygotowane przez szkoły utworzą „mapę Wielkopolan”. Encyklopedia będzie dostępna w Internecie jako bezpłatny serwis społecznościowy dzieci z Wielkopolski. Jednym z elementów encyklopedii ma być interaktywna mapa „Moja Wielkopolska”, pozwalająca na wirtualne poruszanie się po terenie Wielkopolski i otwieranie opisów osób z różnych gmin.

Zakończenie projektu – 30 czerwca 2015r.

Na czym polega nasz udział?

            Jesteśmy jedną z 226 szkół podstawowych, której jest dane współtworzyć Cyfrową Encyklopedię. Na przystąpienie do działania oczekują dwie 10-osobowe grupy utworzone z piąto- i szóstoklasistów. Opiekunami w projekcie są nauczyciele historii: Lidia Muszyńska i Arleta Adamek. Zadaniem uczniów będzie wyszukiwanie na ziemi pępowskiej ciekawych postaci i tworzenie fiszek do encyklopedii. Uczniowie będą sporządzać noty biograficzne, rysunki, kompletować zdjęcia, filmy i przeprowadzać wywiady z wybranymi osobami w naszej gminie. Kogo wybiorą? Kto dostąpi zaszczytu zaistnienia w Cyfrowej Encyklopedii?  Tego jeszcze nie wiemy, ale ostatecznie zdecydują o tym dzieci. Na jakiej podstawie? Zespoły projektowe będą na ziemi pępowskiej wyszukiwać najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców, żyjących bądź nieżyjących. Z opracowanych not biograficznych tylko trzy biografie naszych mieszkańców trafią do Cyfrowej Encyklopedii; być może zostaną wybrane spośród wielu w drodze szkolnego referendum.

Na jakim etapie realizacji znajduje się projekt ?

            Odbyły się już trzydniowe seminaria dla dyrektorów szkół i trzydniowe warsztaty dla nauczycieli - opiekunów grup projektowych. W grudniu br. w naszej szkole zostanie zainstalowana nowoczesna sieć WiFi i serwer (łączna wartość ok. 50tys. zł). Organizatorzy zajmą się montażem, a nad przebiegiem prac będzie czuwał nasz informatyk Tomasz Jarus.

Do stycznia 2014r. otrzymamy sprzęt komputerowy: 2 notebooki i 3 tablety, które pozostają w szkole po zakończeniu projektu.

Po co to wszystko?

            Wdrażamy nowoczesność, bo chcemy być „szkołą dobrej lekcji”. Szkołą, w której po południu uczeń czuł się będzie mądrzejszy niż z rana, kiedy do niej przyszedł.   

 

Cyryla Krajka

 

©2017 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free