• Zmiany w planie - drugie półrocze (56)

   Szkoła Podstawowa w Pępowie 07-02-2020

   Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w planie lekcji (drugie półrocze roku szkolnego 2019/2020)

   UWAGA: na dole planu musi znajdować się adnotacja "Obowiązuje od: 10 lutego 2020 roku". Jeżeli data różni się od podanej, należy wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki!

   Otwórz  plan lekcji na nowej karcie 

  • "Życie Szkoły" (20740)

   Agata Norman, Alicja Olszak, Arleta Sierszulska, Marlena Wachowiak, Joanna Góźdź 13-12-2018

   Zapraszamy do pobrania nowego numeru "Życia Szkoły"

   Numer 80 część 1 - klasy I-III szkoły podstawowej (wrzesień-październik 2019)

   Numer 80 część 2 - klasy IV-VIII szkoły podstawowej (wrzesień-październik 2019)

    

Ostatnio dodane:

Dziękujemy Wam Dziadkowie …

Dodany przez: Elżbieta Andrzejewska, 28-01-20

W naszym przedszkolu zapraszanie Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Dzień 21 stycznia 2020 roku na długo pozostanie w pamięci „Jeżyków”. Był to dzień radości i wzruszeń, bowiem przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka, tym razem w restauracji „Gościniec Pępowo”. Po ciepłym powitaniu wszystkich gości przez wychowawcę, rozpoczął się „Koncert na 102” dla Babci i Dziadka. Przedszkolaki z ogromną radością zaprezentowały wiersze, piosenki oraz scenkę „z życia wziętą”, w której główną rolę odegrała Emilka Pawlak wcielając się w rolę babci Gieni i Patryk Grzelewski, który znakomicie odegrał rolę dziadka Stefana. Oprócz montażu słowno-muzycznego, zaproszeni goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuków. Wszyscy mali artyści odegrali swoje role znakomicie. Na koniec, krótkie, ale jakże trafne podziękowanie wygłosił Maksymilian Grobelny, który zwrócił się do gości tymi słowami: „Dziękujemy Wam Dziadkowie, żeście nam rodziców tak dobrze wychowali …”. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, nie kryjąc zachwytu i radości. Oklaskom nie było końca. Dopełnieniem artystycznych popisów były piękne laurki i kolorowe tulipany w pudełkach, które dzieciaki wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom. Po zakończeniu pierwszej części uroczystości, głos zabrała prababcia Leonarda, pani Emilia Troczyńska. Dziękowała dzieciom za piękny występ i znakomite przygotowanie, życząc samych pięknych chwil i sukcesów w zdobywaniu wiedzy. Następnie rozpoczęła się druga część spotkania, która odbyła się już przy świątecznym stole pełnym ciasta i innych łakoci. Delektując się słodkościami, dziadkowie mieli okazję obejrzeć przygotowany na tę okoliczność godzinną prezentację, której bohaterami były ich wnuki. Tego dnia niespodzianek nie brakowało. Na pożegnanie, każda Babcia i każdy Dziadek, otrzymali od wnuków piękne zapachowe świeczki. Atmosfera, którą wszyscy mogli poczuć w pępowskim „Gościńcu” była niezwykle ciepła a słów wdzięczności pod adresem „Jeżyków” i organizatorów uroczystości nie brakowało. Pragnę podziękować rodzicom „Jeżyków”- paniom: Izabeli Lewandowskiej, Hannie Krukowskiej, Joannie Niedziela i Weronice Waszyńskiej za pomoc w zorganizowaniu tej niecodziennej uroczystości oraz ich wielkie zaangażowanie. Pani Marzannie Galeja za pomoc i czuwanie nad sprawnym przebiegiem Dnia Babci i Dziadka, panu Pawłowi Andrzejewskiemu za przygotowany o „Jeżykach” film oraz panu Michałowi Knule, który zadbał o bogatą fotorelację z tej uroczystości.

Kochanym Babciom i Dziadkom

Dodany przez: Jolanta Durczewska, 24-01-20

Dzień Babci i Dziadka to prawdziwie wielkie wydarzenie rozpoczynające każdy kalendarzowy rok w przedszkolu. To niewątpliwie świetna okazja do tego, by naszych miłych gości uraczyć żartem, rozbawić i sprawić, że na ich twarzach pojawi się uśmiech i łza wzruszenia. 22 stycznia na sali w Siedlcu dzieci z grupy Misie z bijącym sercem i wypiekami na twarzy przedstawiły swoim kochanym babciom i dziadkom program artystyczny w formie wierszy, piosenek, tańca. Na twarzach zaproszonych gości można było zauważyć uśmiech i wzruszenie, a także dumę na widok wnuka występującego dla kochanej babci i dziadka. Występy małych artystów były nagradzane gromkimi brawami. Na zakończenie części artystycznej sześciolatki zaśpiewały sto lat i wręczyły laurki. Po słodkim poczęstunku rozpoczęła się druga część uroczystości. Wnuki razem ze swoimi dziadkami ruszyły na parkiet do tańca. Były tez konkursy, zarówno dla dzieci, jak i dla dziadków. Wszyscy goście za udział w konkursach otrzymali od swoich pociech upominki – serduszka z wygrawerowanym napisem SUPER BABCIA i SUPER DZIADEK. Wychowawczyni Misiów dziękuje Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.

"Razem na święta"

Dodany przez: Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Pępowie, 24-01-20

WOŚP

Dodany przez: Amelia Koncewicz, 23-01-20

Dyskoteka szkolna

Dodany przez: Klaudia Nowacka, 23-01-20

21 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla klas 4-8. Podczas zabawy "chrzest" miały klasy czwarte i siódme. To wydarzenie przyciągnęło nawet osoby, które nie lubią tańczyć. Przy muzyce i migoczących światłach wszyscy chociaż na chwilę zapomnieli o szkolnych kłopotach. Na wejściu uczniowie z klas czwartych i siódmych zostali pomalowani. Zabawa rozpoczęła się od złożenia przysięgi i odśpiewania hymnu. Uczniowie byli częstowani chlebem z solą, który popijali kwaśnym napojem, narzekając na smak. Zaraz po tym skosztowali słodyczy i jak na "koty" przystało, pili mleko. Jednak nie takie zwykłe, bo z przyprawami, więc udział w tym wzięli tylko odważniejsi. Na dyskotece dużo się działo. Wszyscy razem zatańczyliśmy belgijkę, kaczuszki i taniec naszych dwóch koleżanek. Był również pociąg, który prowadziła Wanessa Knuła, czyli zastępca przewodniczącej. Odbyły sie także dwie fajne konkurencje: "Mumia" i "Gorące krzesła". Świetnie się bawiliśmy, ale najbardziej ze wszystkich piosenek spodobały się uczestnikom dyskoteki utwory : "Zostań moją kotką'' i "Eluwina". Cieszymy się, że nauczyciele poświęcają swój czas, abyśmy chociaż raz na jakiś czas mogli zapomnieć o nauce.

Zjazd szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie

Dodany przez: Anna Raczkiewicz, Danuta Szczęsna, Marlena Wachowiak, 19-01-20

 

         Jak co roku, uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie.    

        10 tys. młodych ludzi z 250 szkół z nauczycielami, wychowawcami, dyrektorami szkół oraz ponad 200 szkolnych pocztów sztandarowych stanęło w czwartek, 10 października przed jasnogórskim szczytem, by uczestniczyć w 19. Pielgrzymce Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II i dziękować Matce Bożej za dar, jakim był dla nas Jan Paweł II, za pomoc, jaką my za sprawą Jana Pawła II uzyskujemy w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Na pielgrzymkę przyjechali także uczniowie i nauczyciele ze szkół z Wilna na Litwie i Grodna na Białorusi.

        W tym roku, w czasie pielgrzymowania nawiązywano do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, ale również do 100. rocznicy urodzin papieża Polaka, która przypada na rok szkolny 2019/2020. Mottem spotkania stało się hasło tegorocznego Dnia Papieskiego: „Wstańcie, chodźmy!”. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msza Święta, którą odprawił bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Kaznodzieja podkreślał, że „dzisiaj w szczególny sposób dziękujemy za św. Jana Pawła II, który pielgrzymował po całym świecie, aby utwierdzać braci w wierze”. Zachęcał, byśmy troszczyli się także o rodzinę, którą jest Polska, by pozostała wierna Chrystusowi. Bp Henryk Tomasik przypomniał młodym, że „Miarą człowieka jest miara jego serca”. 

       Dzieci i młodzież otrzymały pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”. Odmówiona została także Koronka do Bożego Miłosierdzia i odczytany został Akt Zawierzenia Matce Bożej. Pielgrzymi wysłuchali listu, który został wysłany do papieża Franciszka   z zapewnieniem o modlitwie.

       Przeżyliśmy wspaniałe chwile, łącząc się w modlitwie z tak wielką rzeszą uczniów szkół, którym patronuje nasz wielki rodak Jan Paweł II.

Msza św. dla Pielgrzymki Szkół im. Jana Pawła II na kanale YouTube Jasnej Góry.

„Jasełka wg Kaspra Miaskowskiego”

Dodany przez: Mirosława Bigaj, 19-01-20

W Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie około 300 osób obejrzało widowisko teatralne „Jasełka wg Kaspra Miaskowskiego” w wykonaniu Sekcji Teatralnej dla Dorosłych działającej przy GOK w Pępowie oraz Koła Teatralnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie. W inscenizacji udział wzięło 40 uczniów pępowskiej szkoły i 17 osób dorosłych należących do sekcji teatralnej działającej przy GOK. Z uwagi na walory edukacyjne (promocja poezji pochodzącego ze Smogorzewa wybitnego poety polskiego baroku - Kaspra Miaskowskiego) i artystyczne tego przedsięwzięcia objęli je swym honorowym patronatem Starosta Gostyński, p. Robert Marcinkowski i Wójt gminy Pępowo, p. Grzegorz Matuszak. „Jasełka wg Kaspra Miaskowskiego” były ważnym wydarzeniem kulturalnym dla mieszkańców gminy Pępowo i powiatu gostyńskiego. Płyta z nagraniem tego niezwykłego widowiska, w charakterze materiału dydaktycznego, trafi w najbliższym czasie do GOK-ów i bibliotek powiatu gostyńskiego, aby pomóc w promocji twórczości Kaspra Miaskowskiego.

Kolędnicy

Dodany przez: Mirosława Bigaj, 12-01-20

„Dobro to jedyna rzecz na świecie, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”
 

PODZIĘKOWANIE

Jako opiekun akcji kolędowania pragnę podziękować wszystkim, którzy życzliwie wsparli naszą tegoroczną akcję i wzorem lat ubiegłych przedstawić jej wyniki: w sobotę, 28 grudnia 2019 r. w Pępowie pojawili się już po raz dziewiętnasty kolędnicy. Tradycyjnie poprzebierani członkowie Koła Teatralnego odwiedzili wiele domów, dzieląc się z wszystkimi radością z Narodzenia Pana, śpiewając kolędy, bawiąc starych i młodych, a zwłaszcza najmłodszych. Kolędowanie połączone było z kwestą na rzecz misji świętych w Ameryce Południowej i potrzeby koła teatralnego. 4 grupy kolędników zebrały łącznie 2715 zł, z czego 2400 zł przekazaliśmy na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które w tym roku wspiera dzieci w Amazonii, a 315 zł na potrzeby koła teatralnego.

Korzystając  z gościnnych łamów „Życia Szkoły”:

Wszystkim  podziękować chcemy,

 żeście nas do swych domów przyjąć raczyli,

dobrym słowem obdarzyli,

cele charytatywne wsparli

tradycji się nie zaparli.

 

 „Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy na ten Nowy Rok”

 

 Mirosława Bigaj

opiekun Koła Teatralnego

 

 

 

Święta tuż, tuż...

Dodany przez: Alicja Wojciechowska, Ewa Fabisiak, 07-01-20

20 XII 2019 r. uczniowie od klas IV do VIII uczestniczyli w świątecznych programach artystycznych, które sami przygotowali. Każda klasa zaprezentowała chóralną recytację oraz piosenkę w świątecznym klimacie. Śpiewom towarzyszyły taneczne układy i przeróżne świąteczne rekwizyty, a dopełnieniem występów były piękne stroje. Wszystkie klasy wspaniale się przygotowały, a szczególne wyróżnienie należy się klasom VII (piosenki w ich wykonaniu zasłużyły na bisy). Również tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli przy świątecznych stołach, by wspólnie celebrować klasowe Wigilie. Podczas spotkań nie zabrakło łamania się opłatkiem, składania życzeń oraz tradycyjnego kolędowania. W szkole panowała świąteczna atmosfera i wielka radość, że święta już tuż, tuż.

Zima w poezji

Dodany przez: Alicja Wojciechowska, 07-01-20

Pod koniec listopada przewodniczący klas IV, V i VI wylosowali różne wiersze o tematyce zimowej. Uczniowie mieli za zadanie nauczyć się na pamięć i przygotowywać własną głosową interpretację utworu. W wyznaczonym terminie nauczyciele poloniści ocenili wszystkie recytacje i wybrali z każdej klasy dwie najlepsze. Zwycięzcy klasowych zmagań wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Zima w poezji”, który odbył się 19 XII 2019 r. w szkolnej bibliotece. Jury (p. M. Wachowiak, p. B. Kaźmierczak, p. A. Nowacka, p. P. Maury) oceniło recytacje w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV i V oraz klasy VI. Wyniki zostały ogłoszone następnego dnia podczas świątecznego programu artystycznego. W młodszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajęła Iga Ratajczak (IV a), drugie Nadia Wielebińska (V a), trzecie Anastazja Szałata (IV a), wyróżnienie Gabriela Nowacka (V b). W starszej kategorii wiekowej zwyciężyła Nikola Mak (VI c), drugie miejsce jury przyznało Zuzannie Rokickiej (VI b), trzecie Igorowi Markowskiemu (VI d), wyróżnienie Natalii Jankowskiej (VI a). Dyplomy i nagrody wręczyła pani dyrektor Cyryla Krajka.

Zapraszamy do pobrania nowego numeru "Życia Szkoły"

Numer 80 część 1 - klasy I-III szkoły podstawowej (wrzesień-październik 2019)

Numer 80 część 2 - klasy IV-VIII szkoły podstawowej (wrzesień-październik 2019)

 

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w planie lekcji (drugie półrocze roku szkolnego 2019/2020)

UWAGA: na dole planu musi znajdować się adnotacja "Obowiązuje od: 10 lutego 2020 roku". Jeżeli data różni się od podanej, należy wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki!

Otwórz  plan lekcji na nowej karcie