Ostatnio dodane:

Lekcja pszczelarstwa

Dodany przez: Sandra Lorek, Arleta Sierszulska, 24-06-19

W ostatni szkolny poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku, uczniowie klasy 2a odwiedzili gospodarstwo pasieczne Państwa Bednarek w Katarzynowie. Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez właścicielkę i pasjonatkę pszczelarstwa- Panią Jolantę Bednarek dzieci przeszły profesjonalną ścieżką dydaktyczną bogacącą i systematyzującą wiedzę na temat życia pszczół i ich przydatności dla człowieka. Wiele radości sprawiło uczestnikom wycieczki własnoręczne wykonanie świeczki, degustacja miodu, gry i zabawy integracyjne na terenie Zagrody Pszczółki Przyjaciółki.

W przychodni weterynaryjnej

Dodany przez: Alicja Olszak, 17-06-19

„Bo weterynarz to lekarz dla zwierząt
On ich choroby doskonale zna
Zbada słuchawkami, lekarstwa zapisze
A kiedy trzeba, nawet zastrzyk da”
 

05 czerwca 2019 r. dzieci z grupy „Zajączki” wraz z opiekunkami wybrały się na spacer do gabinetu weterynaryjnego pani Eweliny Mareckiej. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie opiekuńczych postaw w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.
Pani Ewelina opowiedziała dzieciom o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych. Przedszkolaki poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia przychodni, mogły wraz z panią weterynarz zbadać krew pieska i obejrzeć płytki krwi pod mikroskopem. Na zakończenie dzieci podziękowały za wizytę i słodkie upominki, które otrzymały od pani Eweliny, wręczając właścicielce przychodni dyplom. 
            Po wizycie w przychodni weterynaryjnej udaliśmy się na sąsiednie podwórko 
– rodziców Kasi Wierzyk. Zostaliśmy zaproszeni przez jej mamę, która w imieniu rodziców zakupiła dla dzieci lody - prezent z okazji Dnia Dziecka. Piknik na trawie i tarasie był wspaniałym dopełnieniem naszego spaceru. Zadowoleni i posileni, wróciliśmy 
do przedszkola.
            Dziękujemy pani Ewelinie Mareckiej za ciekawą lekcję oraz pani Anecie Wierzyk za miłe przyjęcie.

Kreatywna lekcja matematyki

Dodany przez: Katarzyna Grobelna, 17-06-19

W czwartek, 6 czerwca uczniowie klasy 4b, brali udział w nietypowej lekcji matematyki. Uczniowie na lekcji poznali podstawowe własności prostopadłościanów i sześcianów poprzez budowanie szkieletów brył za pomocą plasteliny, patyczków oraz słomek. Dzięki temu każdy mógł zobaczyć z jakich figur zbudowane są omawiane bryły oraz nauczyć się, jak nazywać poszczególne elementy jej budowy. Niektórzy odkryli, że można również zbudować z tych materiałów inne bryły i tak powstały również ostrosłupy. Zajęcia miały w interesujący i praktyczny sposób przybliżyć dzieciom rozpoznawanie brył i ich elementów. Wszyscy byli bardzo zaangażowani na lekcji i z chęcią odpowiadali na pytania zadawane przez nauczyciela.

Robotyka w Poznaniu dla zwycięzców konkursu matematycznego

Dodany przez: Katarzyna Grobelna, 17-06-19

We wtorek, 11 czerwca laureaci konkursu matematycznego dla klas 5. wraz z opiekunami – Panią Katarzyną Grobelną i Panią Patrycją Maury, wybrali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wyjazdu była wizyta na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Dzięki uprzejmości doktorantki Wydziału Matematyki i Informatyki – Pani Barbary Borkowicz, mogliśmy zwiedzić uczelnię oraz uczestniczyć w warsztatach z programowania robotów Lego. Zajęcia były bardzo ciekawe i pasjonujące. Uczniowie podzieleni na grupy, nauczyli się budować roboty z klocków Lego. Następnie za pomocą tabletów układali algorytmy, tak by roboty wykonały odpowiednie zadania. Piątoklasiści byli zachwyceni i bardzo zaangażowani. Uczniowie przeprowadzili w grupach wyścigi swoich robotów, a na zakończenie otrzymali skromne upominki. Dzięki tym zajęciom wzbogacili umiejętność logicznego myślenia, kreatywność oraz wyobraźnię wizualno-przestrzenną. Prowadząca była pod wrażeniem tak grzecznej i gotowej do pracy grupy uczniów. Na zakończenie udaliśmy się do kina. To był dzień pełen wrażeń i cudownych emocji.

Święto Rodziny 2a

Dodany przez: Sandra Lorek, Arleta Sierszulska, 12-06-19

Wspólna zabawa i biesiadowanie stały się już tradycją dla rodziców i uczniów z klasy 2 a. W tym roku spotkaliśmy się w słoneczne popołudnie, 31 maja 2019 roku w Siedlcu. Już po raz trzeci był z nami DJ Ryszard Rogala, który zadbał o świetną zabawę dużych i małych uczestników pikniku. Serdecznie dziękujemy całym rodzinom naszych uczniów za wspaniałą atmosferę panującą podczas spotkania. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę osób zaangażowanych w przygotowanie i organizację Pikniku Rodzinnego 2019.

Dzień Dziecka w przedszkolu

Dodany przez: Wychowawczynie przedszkola, 10-06-19

31 maja w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzień ten obfitował w wiele atrakcji. Przyszliśmy do przedszkola ubrani na kolorowo. Każda grupa miała przydzielony swój kolor. Weseli, z papierowymi owocami i warzywami na patykach wyruszyliśmy ulicami Pępowa na „Happening Zdrowia”. Po powrocie do przedszkola czekały inne atrakcje - bańki mydlane oraz słodycze. Wesoła zabawa i dobry humor towarzyszył nam przez cały dzień.

Zajęcia adaptacyjne

Dodany przez: Wychowawczynie przedszkola, 10-06-19

28 maja odbyły się zajęcia dla dzieci, które od września rozpoczną przygodę z przedszkolem. Podczas zajęć adaptacyjnych dzieci wspólnie z rodzicami (opiekunami) poznały wychowawczynie. Zapoznały się też z pomieszczeniami przedszkolnymi i zabawkami. W sali rodzice z przyszłymi przedszkolakami spędzili czas na wesołej zabawie. Każdy nowy przedszkolaczek ☺ wychodził ze sali z uśmiechem na buzi i kolorowym balonikiem. Do zobaczenia ☺.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dodany przez: Małgorzata Andrzejewska, Jolanta Durczewska, 07-06-19

Dnia 22.05.2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „As ortografii”, którego celem było wyłonienie spośród uczniów klas drugich i trzeciej edukacji wczesnoszkolnej „mistrza ortografii”. 
W konkursie wzięli udział:

  • Bzdęga Mikołaj - klasa 2a
  • Ptak Cezary - klasa 2a
  • Wyzujak Wojciech - klasa 2a
  • Rotman Lena - klasa 2b 
  • Broda Mateusz - klasa 2b
  • Stachowiak Bartosz - klasa 2b
  • Piotrowiak Amelia - klasa 3a
  • Ratajczak Iga - klasa 3a
  • Szałata Anastazja - klasa 3a

I miejsce zajęli: Anastazja Szałata z klasy 3a i Bartek Stachowiak z klasy 2b,
II miejsce zajęła: Iga Ratajczak z klasy 3a,
III miejsce zajęli: Wojciech Wyzujak z klasy 2a, Mikołaj Bzdęga z klasy 2a oraz Mateusz Broda z klasy 2b. 
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

„Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”.

Dodany przez: Patrycja Maury, pedagog szkolny, 06-06-19

Działania pedagogiczne w naszej szkole, w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”, które dotyczyły skuteczności działań w wychowaniu i przeciwdziałaniu zagrożeniom społecznym, zostały zwieńczone otrzymaniem CERTYFIKATU. Kształtowanie, korygowanie przekonań normatywnych jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania zachowaniom ryzykownym, kiedy to wychowawca wskazuje, co jest dobre, a co złe, kiedy nie dyskutuje z uczniami, ale jest przewodnikiem w tej dyskusji, moderuje zachowania i opinie po to, by każdy dojrzewający człowiek mógł sam, spośród oferowanych przez pedagoga dróg wybrać swoją. Poprzez Kampanię „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu” staraliśmy się przekazać, iż najbardziej skuteczne jest opieranie się na wartościowych relacjach. Relacjach z autorytetami i mistrzami, którymi dla młodzieży są rodzice i nauczyciele.

Przedszkole młodych patriotów

Dodany przez: SP w Pępowie, 06-06-19

Zapraszamy do pobrania nowego numeru "Życia Szkoły"

Numer 78 część 1 - klasy I-III szkoły podstawowej

oraz numeru 77 ze stycznia/lutego 2019:

Numer 77 część 1 - klasy I-III szkoły podstawowej

Numer 77 część 2 - klasy IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

 

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free