Następne wydarzenie za:
Aktualne wydarzenie:
Zimowa przerwa świąteczna

 


  • Zasady udział w spotkaniach video (26)

   Szkoła Podstawowa w Pępowie 23-11-2020

  • Większa ilość załączników do zadań domowych (537)

   Szkoła Podstawowa w Pępowie 15-11-2020

   Jeżeli chcemy przesłać nauczycielowi więcej niż jeden plik jako odpowiedź na zadanie domowe, możemy skorzystać z plików skompresowanych - film poniżej:

   W systemie Librus istnieje ograniczenie co do wielkości przesyłanego pliku (do 10MB) - jeżeli nasze zdjęcia mają większą objętość, możemy zmniejszyć ich rozdzielczość korzystając np. z programu IceCream Resizer - film poniżej:

   Pamiętajmy, żeby sprawdzić czy zdjęcia po zmniejszeniu rozdzielczości są czytelne! 

  • INFORMACJA (106)

   Intendentka 06-11-2020

   Od 9 listopada 2020 r.  proszę zgłaszać dłuższe nieobecności dziecka w przedszkolu z wyprzedzeniem. 

   W przeciwnym wypadku nie będzie możliwości zwrotu wpłaconej należności za posiłki.

  • Komunikat Dyrektora Szkoły (147)

   Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie 16-10-2020

   Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie 

   z dnia 16.10.2020r.

               

   W związku z ogłoszeniem „czerwonej strefy” dla powiatu gostyńskiego, od dnia 17 października 2020 r., postępując zgodnie z wytycznymi GIS i MEN dla stref żółtych i czerwonych, podejmuje się w szkole dodatkowe działania mające na celu ograniczenie rozpowszechniania się wirusa SARS- CoV2. 

   1. Uruchomienie dodatkowego pojazdu w celu bezpiecznego dowozu uczniów/ dzieci do szkoły/przedszkola.
   1. Zawieszenie wyjazdów klas 4 na basen (realizacja wychowania fizycznego wyłącznie w szkole).
   1. Środki ostrożności podczas pobytu w szkole:

   Obowiązek zasłaniania ust i nosa:

   • na terenie budynku szkolnego: hol, korytarz, klatka schodowa;
   • na świeżym powietrzu: na boisku szkolnym, placu zabaw;
   • na przystanku autobusowym, w autobusie szkolnym oraz w drodze z parkingu do szkoły i ze szkoły na parking autobusowy;
   • w przestrzeni publicznej, w drodze do i ze szkoły.

   Bez maseczki:

   • w sali lekcyjnej przy stoliku;
   • w stołówce szkolnej podczas spożywania posiłku;
   • podczas zajęć wychowania fizycznego, z zachowaniem dystansu społecznego.

   Obowiązek zachowania higieny:

   • dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku szkolnego – dotyczy wszystkich poza dziećmi przedszkolnymi i uczniami klas 1-3;
   • mycie rąk wodą z mydłem po przyjściu do szkoły przez uczniów klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne;
   • częste mycie rąk wodą z mydłem;
   • dezynfekowanie rąk w sali lekcyjnej oraz w łazienkach przez uczniów klas 4-8 ;
   • mycie rąk wodą z mydłem przed wyjściem ze szkoły przez uczniów klas 1-3 oraz przez przedszkolaków.

   Ponadto, utrzymuje się dotychczasowe środki zapobiegawcze w zakresie organizacji pracy szkoły, tj.

   1. Różne godziny rozpoczynania zajęć lekcyjnych 7.40, 8.35, 10.25, 11.10.
   2. Realizacja planu lekcyjnego w klasach 4-6 w jednej sali lekcyjnej, za wyjątkiem wychowania fizycznego.
   3. Realizacja planu lekcyjnego w klasach 7-8 w miarę możliwości w jednej sali lekcyjnej.

    

  • Komunikat (872)

   Dyrekcja Szkoły im. Jana Pawła II w Pępowie 05-10-2020

    

    Od 5.10.2020r. prosimy kontaktować się ze szkołą telefonicznie lub pisemnie (mailowo).

   Spokania indywidualne wyłącznie po uprzednim umówieniu się przez sekretariat, z podaniem celu wizyty.

Ostatnio dodane:

“Żywy pomnik św. Jana Pawła II” stał się już kolejny raz naszym udziałem

Dodany przez: Danuta Szczęsna, Anna Raczkiewicz, 30-11-20

Tegoroczny jubileuszowy XX Dzień Papieski odbył się 11 października pod hasłem Totus Tuus Cały Twój Maryjo. Jest to wezwanie biskupie Karola Wojtyły.
Warto wspomnieć o włączeniu się również naszych wolontariuszy w tegoroczną akcję „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane fundusze 3353,42 zł zostały w całości przeznaczone na ufundowanie stypendiów naukowych dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz wszystkim hojnym ofiarodawcom których otwarte serca i chęć czynienia dobra są nieocenione w niesieniu pomocy. 

„, Kto Ty jesteś?.... Polak mały!...”

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 29-11-20

12 listopada obchodziliśmy w przedszkolu uroczystość odzyskania przez Polskę niepodległości. Było bardzo uroczyście. Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego pt. " Polskie Symbole Narodowe ", który utrwalił wiadomości na temat symboli narodowych i wydarzeń historycznych naszej Ojczyzny. Nie zabrakło również prac plastycznych oraz zabaw zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”. Każdy przedszkolak przyjmując właściwą postawę „na baczność”, dumnie i głośno odśpiewał hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy prawdziwy patriota.

Biedronki:

Motylkii:

Pszczółki:

Ślimaczki:

Żabki:

Dzień Jeża w przedszkolu

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 29-11-20

A w ogrodzie jeżyk śpi 
Zbudź się jeżu zbudź

Lecz nie podam ręki Ci

Bo mnie będziesz kłuć

Chociaż na grzbiecie jeżyk kolce ma

To każde z dzieci lubi go jak ja

Mój jeżyku odwiedź nas

Do przedszkola śpiesz

Był już kotek gościem raz

Może być i jeż

            10 listopada jeże na całym świecie obchodzą swoje święto. To idealna okazja, żeby przypomnieć, jak bardzo pożyteczne to zwierzęta. Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku.  Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach, wykonały nawet poranną jeżykową gimnastykę, nosząc na plecach jabłko-woreczek gimnastyczny. Wykonywały prace plastyczne przedstawiające „Jeża – kolczastego przyjaciela”.  Dzień ten upłynął przedszkolakom w miłej i radosnej atmosferze .

Biedronki:

Motylkii:

Pszczółki:

Ślimaczki:

Żabki:

Dzień Postaci z Bajek

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 29-11-20

W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

Pszczółki:

Ślimaczki:

Dzień Pluszowego misia oraz Andrzejki w klasie 1b

Dodany przez: Patrycja Maury, 29-11-20

W dniu 25.11.2020r. uczniowie klasy 1b podczas zajęć świętowały wraz ze swoimi misiami ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Tego dnia każde dziecko miało przy sobie małego lub dużym przyjaciela – Misia. Dzień rozpoczął się od przedstawienia swoich pluszaków. Następnie dzieci wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia. Uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w „Misiowej krainie”. W tym dniu dzieci, mimo nauki online, miały wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, quizy, zgadywanki, zabawy przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie” oraz „Pluszowy Miś”.


Dnia 27. listopada obchodziliśmy w naszej klasie Andrzejki. Od wieków święto to słynie z tego, że w tym jedynym dniu w roku sprawdzają się wszystkie wróżby i przepowiednie. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Niecierpliwi i myślący o przyszłości pierwszoklasiści mogli sprawdzić, co ich czeka, korzystając z wróżb zorganizowanych podczas zajęć. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się, jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka :)

#życzliwi

Dodany przez: Katarzyna Twardowska, 23-11-20

21 listopada 2020 obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość oraz wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Na co dzień, goniąc za różnymi sprawami zapominamy czasem o takich gestach i zwykłym uśmiechu. A przecież, obdarowując życzliwością sami doświadczamy przyjemności. 

Aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym, uczniowie klas siódmych stworzyli kolaż #życzliwi. Siódmoklasiści na zdjęciach trzymają karteczki zawierające miłe słowa oraz „emotki”. Na kolażu dominuje żółty- kolor optymizmu i radości.

Chcemy przypomnieć w ten sposób, że wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta.

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dodany przez: Patrycja Maury, 19-11-20

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony 21 listopada. Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Ważne jest również wzbudzenie w ludziach pozytywnych emocji, zachęcenie do dialogu międzypokoleniowego, a także wyrażanie protestu przeciwko antypatii, nienawiści i braku tolerancji.
W naszej Szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z okazji tego szczególnego dnia uczniowie z klas 1-3 przygotowali najróżniejsze serduszka, chcąc w ten sposób wyrazić uznanie dla lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, salowych, laborantów, policjantów oraz innych osób dbających o ochronę zdrowia w trakcie trwającej pandemii.
„Jesteśmy z Wami” a serduszkami dziękujemy za poświęcenie i codzienną walkę o ludzkie zdrowie podczas epidemii.

Pamiętajmy, że Dzień Życzliwości trwa cały rok, a pozytywna energia, ciepły uśmiech czy dobre słowo wrócą do nas ze zdwojoną mocą :)

Światowy Dzień Mycia Rąk w Przedszkolu

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 03-11-20

„Dziś od rana plusk w łazience, to maluchy myją ręce. 
Najpierw w wodzie opłukują, potem mydłem nasmarują. 
Znowu woda - istny cud, umywalkę pup -puk -puk. 
Jeszcze tylko kran zakręcę i już czyste mamy ręce”

            Dnia 15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.  Podczas wspólnych zabaw przedszkolaki dowiedziały się między innymi, kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób. Poznały poszczególne etapy mycia rąk dzięki ilustracjom i pokazom. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się doświadczeniom ilustrującym walkę mydła z bakteriami. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Biedronki:

Motylki:

Pszczółki:

Ślimaczki:

Żabki:

Materiały dla rodziców i dzieci

Dodany przez: , 22-10-20

Drodzy Rodzice! 
Kochane Dzieci!
W ramach realizacji Programu Wychowawczo - Profilaktycznego zachęcam Was do zapoznania się z poniższymi materiałami.

              


Z pozdrowieniami!
Joanna Grobelna 
Pedagog szkolny

XII edycja akcji ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI

Dodany przez: Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Pępowie, 21-10-20

Zachęcamy do wzięcia udziału w dniu 25 października br. w XII edycji akcji ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI:

https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/118220,XII-edycja-akcji-Zapal-znicz-pamieci-25-pazdziernika-2020.html

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie 

z dnia 16.10.2020r.

            

W związku z ogłoszeniem „czerwonej strefy” dla powiatu gostyńskiego, od dnia 17 października 2020 r., postępując zgodnie z wytycznymi GIS i MEN dla stref żółtych i czerwonych, podejmuje się w szkole dodatkowe działania mające na celu ograniczenie rozpowszechniania się wirusa SARS- CoV2. 

 1. Uruchomienie dodatkowego pojazdu w celu bezpiecznego dowozu uczniów/ dzieci do szkoły/przedszkola.
 1. Zawieszenie wyjazdów klas 4 na basen (realizacja wychowania fizycznego wyłącznie w szkole).
 1. Środki ostrożności podczas pobytu w szkole:

Obowiązek zasłaniania ust i nosa:

 • na terenie budynku szkolnego: hol, korytarz, klatka schodowa;
 • na świeżym powietrzu: na boisku szkolnym, placu zabaw;
 • na przystanku autobusowym, w autobusie szkolnym oraz w drodze z parkingu do szkoły i ze szkoły na parking autobusowy;
 • w przestrzeni publicznej, w drodze do i ze szkoły.

Bez maseczki:

 • w sali lekcyjnej przy stoliku;
 • w stołówce szkolnej podczas spożywania posiłku;
 • podczas zajęć wychowania fizycznego, z zachowaniem dystansu społecznego.

Obowiązek zachowania higieny:

 • dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku szkolnego – dotyczy wszystkich poza dziećmi przedszkolnymi i uczniami klas 1-3;
 • mycie rąk wodą z mydłem po przyjściu do szkoły przez uczniów klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne;
 • częste mycie rąk wodą z mydłem;
 • dezynfekowanie rąk w sali lekcyjnej oraz w łazienkach przez uczniów klas 4-8 ;
 • mycie rąk wodą z mydłem przed wyjściem ze szkoły przez uczniów klas 1-3 oraz przez przedszkolaków.

Ponadto, utrzymuje się dotychczasowe środki zapobiegawcze w zakresie organizacji pracy szkoły, tj.

 1. Różne godziny rozpoczynania zajęć lekcyjnych 7.40, 8.35, 10.25, 11.10.
 2. Realizacja planu lekcyjnego w klasach 4-6 w jednej sali lekcyjnej, za wyjątkiem wychowania fizycznego.
 3. Realizacja planu lekcyjnego w klasach 7-8 w miarę możliwości w jednej sali lekcyjnej.

 

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free