Następne wydarzenie za:
Aktualne wydarzenie:
Święto Niepodległości

 


  • Zmiana rozkładu jazdy autobusów (26)

   Szkoła Podstawowa w Pępowie 16-10-2020

   Prosimy o zapoznanie się ze zmianą rozkładu jazdy autobusów związaną z wprowadzeniem czerwonej strefy w powiecie gostyńskim:

   Autobus 1 

   Autobus 2

   Autobus 3

  • Komunikat Dyrektora Szkoły (27)

   Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie 16-10-2020

   Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie 

   z dnia 16.10.2020r.

               

   W związku z ogłoszeniem „czerwonej strefy” dla powiatu gostyńskiego, od dnia 17 października 2020 r., postępując zgodnie z wytycznymi GIS i MEN dla stref żółtych i czerwonych, podejmuje się w szkole dodatkowe działania mające na celu ograniczenie rozpowszechniania się wirusa SARS- CoV2. 

   1. Uruchomienie dodatkowego pojazdu w celu bezpiecznego dowozu uczniów/ dzieci do szkoły/przedszkola.
   1. Zawieszenie wyjazdów klas 4 na basen (realizacja wychowania fizycznego wyłącznie w szkole).
   1. Środki ostrożności podczas pobytu w szkole:

   Obowiązek zasłaniania ust i nosa:

   • na terenie budynku szkolnego: hol, korytarz, klatka schodowa;
   • na świeżym powietrzu: na boisku szkolnym, placu zabaw;
   • na przystanku autobusowym, w autobusie szkolnym oraz w drodze z parkingu do szkoły i ze szkoły na parking autobusowy;
   • w przestrzeni publicznej, w drodze do i ze szkoły.

   Bez maseczki:

   • w sali lekcyjnej przy stoliku;
   • w stołówce szkolnej podczas spożywania posiłku;
   • podczas zajęć wychowania fizycznego, z zachowaniem dystansu społecznego.

   Obowiązek zachowania higieny:

   • dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku szkolnego – dotyczy wszystkich poza dziećmi przedszkolnymi i uczniami klas 1-3;
   • mycie rąk wodą z mydłem po przyjściu do szkoły przez uczniów klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne;
   • częste mycie rąk wodą z mydłem;
   • dezynfekowanie rąk w sali lekcyjnej oraz w łazienkach przez uczniów klas 4-8 ;
   • mycie rąk wodą z mydłem przed wyjściem ze szkoły przez uczniów klas 1-3 oraz przez przedszkolaków.

   Ponadto, utrzymuje się dotychczasowe środki zapobiegawcze w zakresie organizacji pracy szkoły, tj.

   1. Różne godziny rozpoczynania zajęć lekcyjnych 7.40, 8.35, 10.25, 11.10.
   2. Realizacja planu lekcyjnego w klasach 4-6 w jednej sali lekcyjnej, za wyjątkiem wychowania fizycznego.
   3. Realizacja planu lekcyjnego w klasach 7-8 w miarę możliwości w jednej sali lekcyjnej.

    

  • Biblioteka zaprasza! (43)

   Bernadeta Kaźmierczak, Alina Nowacka 09-10-2020

   „Książki są jak towarzystwo,

   które człowiek sobie dobiera"

   Monteskiusz

   Zachęcamy do  realizacji własnych poszukiwań czytelniczych.

   W tym tygodniu prezentujemy  Św. Jan Paweł II – życie i twórczość

   Pozostałe propozycje

  • Komunikat (712)

   Dyrekcja Szkoły im. Jana Pawła II w Pępowie 05-10-2020

    

    Od 5.10.2020r. prosimy kontaktować się ze szkołą telefonicznie lub pisemnie (mailowo).

   Spokania indywidualne wyłącznie po uprzednim umówieniu się przez sekretariat, z podaniem celu wizyty.

  • "Życie Szkoły" (21822)

   Agata Norman, Alicja Olszak, Arleta Sierszulska, Marlena Wachowiak, Joanna Góźdź 21-08-2020

   Zapraszamy do pobrania nowego numeru "Życia Szkoły"

   Numer 82 część 1 - przedszkole i edukacja wczesnoszkolna (styczeń-luty 2020)

   Numer 82 część 2 - klasy IV-VIII szkoły podstawowej (styczeń-luty 2020)

   Numer 83 część 2 - klasy IV-VIII szkoły podstawowej (marzec-kwiecień 2020) 

Ostatnio dodane:

Praca wre!

Dodany przez: Elżbieta Andrzejewska, Zuzanna Neuhoff - Ley, 15-10-20

Wielu uczniów klas IV – VI wykazuje duże zainteresowanie pracami rękodzielniczymi. To z myślą o nich, od października, wznowiło swoją działalność koło „Złote rączki”. Celem koła jest rozbudzanie zainteresowań, wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności uczestniczących w zajęciach uczniów. Członkowie koła bardzo chętnie biorą udział w jego pracach i zawsze są do nich przygotowani. Tematyka zajęć dobierana jest stosownie do pory roku lub szczególnych okoliczności. Atmosfera, jaka panuje na zajęciach jest przyjazna i wyzwala radość tworzenia, co nas, jako opiekunki, niezmiernie cieszy. Do tej pory dzieci wykonały jesienne drzewa z różnych materiałów oraz „jesienne okna” z wytłaczanek po jajkach. Ich dziełem są też dekoracje na okna oraz wiszące ozdoby na girlandy w holu szkoły. Ostatnio, koło „Złote rączki” włączyło się również w przygotowanie kartek z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz wykonało okolicznościową gazetkę na pierwszym piętrze naszej szkoły.

Światowy Dzień Uśmiechu w przedszkolu

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 11-10-20

W piątkowy dzień w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą  „ Dnia Uśmiechu”. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których "biletem wstępu" był uśmiech od ucha do ucha :). Na głowie każdego przedszkolaka zagościła opaska z pięknym uśmiechem. Rozpoznawaliśmy i naśladowaliśmy różne minki. Był to wspaniały dzień pełen wesołych wrażeń, uśmiechu i dobrej zabawy :):):)

Biedronki:

Motylki:

Pszczółki:

Ślimaczki

Żabki:

„Dzień Chłopaka” w przedszkolu

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 11-10-20

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!”

            W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat” i wręczyły upominki.

 

Biedronki:

Motylki:

Pszczółki:

Ślimaczki

Żabki:

Dzień przedszkolaka

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 11-10-20

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Dodany przez: Agata Milewska, Alicja Olszak, 09-10-20


„Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu"
Kornel Makuszyński

Corocznie Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest zawsze w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle- smiley’a. Obrazek stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli radości na całym świecie. Jednak wraz z komercjalizacją żółtego znaczka, jego autor coraz bardziej zaniepokojony zatarciem pierwotnego znaczenia jego dzieła, zainicjował Światowy Dzień Uśmiechu, który zachęcał do najczęstszego uśmiechania się i czynienia dobra
W tym roku Światowy Dzień Uśmiechu przypadł 2 października. W związku z tym uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej i dzieci sześcioletnie wraz z wychowawczyniami, postanowiły zaakcentować ten miły dzień. Na korytarzu drugiego piętra z samego rana przywitał ich plakat informujący o święcie a na drzwiach każdej z sal pojawił się kolorowy symbol uśmiechu. Ponadto uczniowie kolorowali lub malowali słynnego ”smiley’a” a przede wszystkim wszyscy się do siebie uśmiechali 😊.

Nowi czytelnicy

Dodany przez: Bernadeta Kaźmierczak, Alina Nowacka, 05-10-20

W ostatnich dniach września uczniowie klas drugich złożyli ślubowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Nowi czytelnicy zostali zapoznani z zasadami korzystania z biblioteki.

Każdy z nich doskonale wie, jakie są zalety książek i korzyści płynące z czytania. Drugoklasiści wykazali się dużą znajomością bajek odgadując związane z nimi zagadki.  Na zakończenie spotkania złożyli uroczyste ślubowanie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę otrzymali książki i kolorowe zakładki.

Mamy ogromną nadzieję, że nowi czytelnicy będą odwiedzać bibliotekę, systematycznie wypożyczać książki i doskonalić umiejętność czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29 września

Dodany przez: Bernadeta Kaźmierczak, Alina Nowacka, 05-10-20

„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.”

Richard Steel

Święto Głośnego Czytania ma wieloletnią tradycję.  W Polsce zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r.  Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Nasza szkolna biblioteka już kolejny raz włączyła się w tę akcję, propagując głośne czytanie wśród dzieci. Poprzez promowanie idei głośnego czytania, staramy się zwrócić uwagę na konieczność czytania dzieciom oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

W tym roku na spotkanie do biblioteki zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych z opiekunami. Pierwszoklasiści wysłuchali opowiadania pt. „Kamilka ma nowego przyjaciela”. Uczniowie chętnie udzielali odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanej książki.

Warto czytać dzieciom!  Czytajmy jak najczęściej!

Dziękujemy uczniom i wychowawcom za udział w akcji Głośnego Czytania.

Pasowania nadszedł czas...

Dodany przez: Jolanta Durczewska, 15-09-20

PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS - UCZNIEM BĘDZIE KAŻDY Z NAS

Uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia odbyło się 1 września, w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021. Uczniowie klasy 1a złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a aktu pasowania dokonała pani dyrektor Agata Milewska. Po pasowaniu uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz kuferki z niezbędnymi przyborami szkolnymi. Pani dyrektor serdecznie powitała rodziców oraz pierwszoklasistów i życzyła im wielu sukcesów w nauce. Starsze koleżanki życzyły pierwszakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół.
Serdecznie dziękuję pani Marii Tomczak i pani Lidii Machowskiej za przygotowanie uroczystości pasowania pierwszoklasistów.

Karta charakterystyki płynu Trisept Max

Dodany przez: Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Pępowie, 14-09-20

Karta charakterystyki płynu dezynfekcyjnego Trisept Max

Procedura przeprowadzania dezynfekcji

Dodany przez: Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Pępowie, 09-09-20

PROCEDURA PRZEPROWADZANIA DEZYNFEKCJI  W SZKOLE PODSTAWOWEJ  IM. JANA PAWŁA II  W PĘPOWIE

Niniejsza procedura powstała na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

 1. W wiatrołapach przy dwóch wejściach głównych do obiektu szkolnego zostały zamieszczone wykazy ważnych telefonów: do powiatowej stacji sanitarno - epidemiologicznej i służb medycznych (pogotowie ratunkowe).
 2. W każdym wejściu do szkoły znajduje się dozownik z płynem do dezynfekcji rąk, 
  z którego obowiązana jest skorzystać każda dorosła osoba wchodząca do budynku szkolnego.
 3. Dozowniki z uniwersalnym płynem do dezynfekcji rąk i powierzchni znajdują się we wszystkich pomieszczeniach sanitarno – higienicznych, salach lekcyjnych i pomieszczeniach biurowych.
 4. Wszyscy wchodzący do budynku szkolnego, w tym pracownicy, uczniowie klas 4-8, rodzice i osoby trzecie, są zobowiązani do skorzystania z dezynfekcji rąk oraz zasłonięcia ust i nosa maseczką/przyłbicą.
 5. Personel obsługowy, oprócz codziennych prac porządkowych, dokonuje również dezynfekcji ciągów komunikacyjnych i powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach oraz sprzętu na placu zabaw co najmniej raz dziennie.
 6. Raz w tygodniu przeprowadza się ozonowanie pomieszczeń przedszkolnych oraz świetlicy. Ponadto, prowadzone będzie ozonowanie innych pomieszczeń w zależności od potrzeb. Ozonowanie odbywa się według harmonogramu i podlega monitorowaniu.
 7. W szkole prowadzi się monitorowanie prowadzonych dezynfekcji.
 8. Nauczyciel przed opuszczeniem sali lekcyjnej jest zobowiązany zdezynfekować blat biurka i klawiaturę komputera.
 9. Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
 10. Z sal usuwa się przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub zdezynfekować.
 11. Dywany w oddziałach przedszkolnych oraz w świetlicy szkolnej podlegają codziennej dezynfekcji za pomocą parownicy. Ponadto, raz w tygodniu prowadzi się ozonowanie tych pomieszczeń.
 12. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć są dezynfekowane przez nauczyciela lub pracownika obsługowego.
 13. Sale lekcyjne są wietrzone podczas każdej przerwy.
 14. W pomieszczeniach sanitarno - higienicznych znajdują się instrukcje jak skutecznie myć i dezynfekować ręce.
 15. Nauczyciele codziennie przypominają uczniom o konieczności zachowania higieny,  w tym o częstym i regularnym myciu rąk – zwłaszcza po skorzystaniu z toalety, przed jedzeniem oraz po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu.
 16. Wychowawca jest zobowiązany do przeprowadzenia pokazu prawidłowego mycia i dezynfekowania rąk, odpowiedniego nakładania i postępowania z maseczką zakrywającą usta i nos oraz sposobu zasłaniania twarzy podczas kichania (zgięty łokieć).

W roku szkolnym 2020/21 zmieniamy nieco zasady pracy biblioteki. 

Osoby przebywające w bibliotece muszą mieć zakryte usta i nos, jednocześnie w pomieszczeniu może  przebywać 5 osób. Uczniowie klas IV-VIII wybierający samodzielnie książki  z regałów, zobowiązani są do dezynfekcji rąk.

W bibliotece znajduje się obecnie pudło do zwrotu książek, do którego należy odkładać oddawane egzemplarze (podlegają one 3-dniowej kwarantannie). Obecnie nie ma możliwości korzystania przez uczniów z czytelni i komputerów.

Nasza biblioteka oferuje swoim czytelnikom bogaty księgozbiór, który obejmuje szeroki wybór lektur, literaturę piękną oraz literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy.

„Książki są jak towarzystwo,

które człowiek sobie dobiera"

Monteskiusz

Zachęcamy do  realizacji własnych poszukiwań czytelniczych. 

Raz w tygodniu przedstawimy prezentację naszych zbiorów.  

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu dla siebie ciekawą lekturę.    

Zapraszamy!

 

Europejski Dzień Języków Obcych – 26 września

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free