• Dzień Mamy w przedszkolu (180)

   Wychowawczynie grup przedszkolnych. 26-05-2021

  • Komunikat Urzędu Gminy w Pępowie (131)

   Urząd Gminy w Pępowie 04-05-2021

   Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań!

   Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w  Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z jego założeniami obowiązkiem każdej osoby zamieszkującej teren Rzeczypospolitej Polskiej (także obcokrajowca) oraz Polaków przebywających poza granicami kraju jest dokonanie spisu do 30 września 2021 roku. 

   Obowiązkową metodą spisu jest samospis internetowy. Oznacza to, że każdy musi wypełnić kwestionariusz elektroniczny, dostępny na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego: spis.gov.pl 

   Jeśli z różnych powodów nie będziemy jednak w stanie dokonać spisu przez internet, skontaktuje się z nami rachmistrz terenowy w celu przeprowadzenia wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego. 

   Dodatkowo, w budynku Urzędu Gminy w Pępowie uruchomione zostało stanowisko komputerowe, umożliwiające dokonanie spisu na miejscu.

   Istnieje również możliwość spisu poprzez infolinię  „Spis na żądanie” dostępną w godzinach 8.00-20.00 pod numerem telefonu 22 279 99 99.

   Warto podkreślić, że niezależnie od formy spisu, nie musimy obawiać się o to, że nasze dane trafią w niepowołane ręce. Chroni je bowiem tajemnica spisowa. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie, a pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Pamiętajmy też, że obowiązek wzięcia udziału w spisie wynika z ustawy o statystyce publicznej, a niedokonanie tej czynności lub odmowa poddania się spisowi z udziałem rachmistrza, może skutkować nałożeniem na nas kary.

  • "Życie Szkoły" (22958)

   Agata Norman, Alicja Olszak, Arleta Sierszulska, Marlena Wachowiak, Joanna Góźdź 05-01-2021

   Zapraszamy do pobrania nowego numeru "Życia Szkoły"

   Numer 87 część 2 - klasy I-III szkoły podstawowej (styczeń-luty 2021)


   Numer 86 część 1 - klasy I-III szkoły podstawowej (listopad-grudzień 2020)

   Numer 86 część 2 - klasy IV-VIII szkoły podstawowej (listopad-grudzień 2020)

Ostatnio dodane:

V moduł Międzynarodowego Projektu Emocja - ODWAGA

Dodany przez: Patrycja Maury, 12-06-21

Uczniowie klasy 1b zrealizowali ostatni moduł projektu Emocja, pt. "Odwaga". Rozmawialiśmy o strachu i o tym, czego się boimy. Wiemy, że strach odczuwany przez każdego człowieka jest naturalny i jest częścią naszego życia. Ważne jest, aby nie przeszkadzał nam w życiu i osiąganiu sukcesów. Oglądaliśmy film pt.: "Strach ma wielkie oczy". Dużo rozmawialiśmy po jego projekcji na temat przesłania: "Nikt na świecie nie jest sam ze swoimi problemami. Zawsze można liczyć na pomoc drugiego człowieka, kiedy dzieje się nam krzywda. Otwarcie mówimy o swoich uczuciach, problemach i lękach. Możemy liczyć na wychowawcę, rodziców i opiekunów". Wypełniliśmy karty pracy "Wszystko o mnie", aby poznać siebie i swoje największe lęki. Stworzyliśmy własne słoiki ze strachem, aby szczelnie zamknąć je. Wysłuchaliśmy wiersza "Strachy", opowiadania "Mateuszek boi się ciemności" i o "Strachliwym smoku Osika". Poznaliśmy Superbohaterów i ich moc. Nauczyliśmy się pokonywać własne lęki, strach przed niepowodzeniami, kontrolować przeżywane emocje oraz być odważnymi.
Uważamy, że jesteśmy ODWAŻNI!!! Klasa 1b

„Dzień Dziecka” – święto każdego z nas.

Dodany przez: Lena Maria Rotman, 12-06-21

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Janusz Korczak

            Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na świecie . W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, ale w różnych krajach świętuje się go w różnym czasie i na różne sposoby. Dzień Dziecka to wspaniała okazja, by rozmawiać o ich świecie, marzeniach, planach i obawach. Tego dnia każde dziecko powinno czuć się ważne i kochane.

            Tuż przed Dniem Dziecka, na godzinie wychowawczej, dostaliśmy zadanie, aby zrobić zdjęcie, które ukazuje nasz szczęśliwy moment w życiu, jakąś szczęśliwą chwilę.

            Natomiast 1 czerwca, Panie Elżbieta Andrzejewska i Sylwia Grzelczak zadbały abyśmy poczuli się bardzo wyjątkowo i w miłej atmosferze spędzili ten dzień. Otóż we współpracy z rodzicami zorganizowano nam „Piknik na Cegielni”. Czekało tam na nas mnóstwo niespodzianek. Pani wychowawczyni przygotowała dla nas różne konkursy. Była „Bitwa na papierowe kule”, „Zabawa w mumie”, „Rzut kaloszem na odległość”, grę w badmintona, piłkę nożną i siatkową. Wszyscy bardzo chętnie brali udział we wszystkich zabawach. Było dużo śmiechu. Mogliśmy nacieszyć się sobą. Był czas na rozmowy, bo przecież tak dawno się nie widzieliśmy. Tego dnia odwiedził nas też nasz kolega Alexander, który obecnie uczy się w innej szkole. Jak już wspomniałam, nad organizacją pikniku czuwała nie tylko pani wychowawczyni, ale również nasi rodzice. Bardzo im za to dziękujemy. Bardzo nam smakowały kiełbaski upieczone przez mamy naszych kolegów, które zajadaliśmy w przerwach między zabawami. Każdy z nas dostał w prezencie worek na strój sportowy i słodycze. Były też lody i słodkie niespodzianki. Dzień Dziecka był bardzo udany, ponieważ po tak długim odizolowaniu od siebie, miło było spędzić ten czas razem. Było super fajnie! Dziękujemy!

Piknik:

"Szczęśliwa chwila":

Dzień Dziecka - Misie i Jeżyki

Dodany przez: Arleta Sierszulska, Jagoda Wojciechowska, 09-06-21

W celu utrwalenia poznanej legendy o świętej Jadwidze oraz świętowaniu Dnia Dziecka, grupy Jeżyków i Misiów wybrały się na wycieczkę do ogrodów przyparafialnych w Pępowie. Niezwykłą atrakcją okazała się zabawa w detektywów, poszukując kamienia z odciskiem stopy Naszej Patronki. Po zakończonej części edukacyjnej, urządziliśmy zdrowy piknik z zabawami i grami edukacyjnymi. Wszyscy spędziliśmy wspaniały czas na świeżym powietrzu!

Tydzień ulgi

Dodany przez: Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie, 07-06-21

Dzień Dziecka

Dodany przez: Wychowawczynie klas 1-3, 05-06-21

Dzień Dziecka to zawsze ważne wydarzenie. 1 czerwca to radosny dzień dla wszystkich dzieci. W tym roku uczniowie klas 1-3 uczciły ten dzień w pirackim stylu. Pani wicedyrektor przywitała dzieci: „Ahoj przygodo!” i życzyła udanej zabawy.

,,Hej, hej, heja ho

jest nas tu piratów sto

Hej, hej, heja ha

nas piratów każdy zna

Hej, hej i ole

dziś w piratów bawmy się

Hej, hej i ola

to zabawa jest i gra.”

Tą przyśpiewką zaczęła się piracka przygoda. Pani wicedyrektor przeczytała również list znaleziony w butelce. Dzielni poszukiwacze pirackich przygód musieli wyruszyć w morze i dotrzeć na bezludne wyspy, na których były pozostawione dla nich zadania.  Po ich wykonaniu czekał na nich skarb.

Na pierwszej wyspie czekała na dzieci ,,Lina”, czyli zabawa w przeciąganie. Na kolejnej wyspie czekała foto budka i piękny morski krajobraz do wspólnych zdjęć. Trzecia wyspa to ,,Podwodny świat” czyli kolorowanie farbami na płótnie. Wyspa czwarta to ,,Poszukiwanie skarbu” - ukryty w butelce list od kapitana oraz mapa były pierwszą wskazówką do odnalezienia skarbu. Na ostatniej wyspie dzieci grały i bawiły się w pirackie gry w klasach. Nasi dzielni piraci wykonali śpiewająco wszystkie powierzone im zadania. 

,,Ahoj, piraci!”

Klasa Ia:

Klasa Ib:

Klasa IIa:

Klasa IIb:

Klasa IIc:

Klasa IIIa:

Klasa IIIb:

Dzień Patrona Szkoły - Świętego Jana Pawła II

Dodany przez: Danuta Szczęsna, Anna Raczkiewicz, 31-05-21

„My, Jana Pawła uczniowie
    słowa ojca w czyn chcemy przemieniać...”

Choć czas pandemii nie jest czasem łatwym to udało nam się zorganizować ten niezwykły dzień. Staraliśmy się stworzyć program, który pozwolił nam na pracę w nowych warunkach Praca zdalna – to często nowe wyzwanie, dla nas i naszych uczniów. Z racji tego święta wszyscy uczniowie byli zaangażowani do realizacji powierzonych zadań. Prawie na każdym przedmiocie nauczyciele przygotowali bogaty program aby uczcić naszego patrona. Na lekcjach języka polskiego dzieci recytowały wiersze Jana Pawła II jak i dokonali interpretacji przemówień papieża. Na geografii poznali ukochane miejsca w Polsce Karola Wojtyły, szczegółowo dowiedzieli się o państwie Watykan oraz analizowali przebieg pielgrzymek Jana Pawła II do Polski i Światowe Dni Młodzieży. Na religii układali modlitwy do Jana Pawła II jak i również na plakacie przedstawili papieża z Maryją. Ochoczo pracowali na plastyce wykonując pocztówkę do JPII z pozdrowieniami z Pępowa. Karol Wojtyła od najmłodszych lat lubił sport, szczególnie piłkę nożną dlatego na lekcjach wychowania fizycznego chętni uczniowie wykonali prezentację nt. Papież sportu. „Barka” była ulubioną pieśnią oazową naszego patrona, ten utwór zdobył nie tylko jego serce ale i naszej szkolnej społeczności. Wraz z hymnem Rodziny Szkół JPII wszyscy uczniowie na muzyce śpiewali te pieśni z wielkim zaangażowaniem. Nauczyciele informatyki oraz wychowawcy zorganizowali quiz wiedzy o patronie. Biografia filmowa: „Karol Wojtyła – nasz Papież” była niezwykle cennym materiałem na godzinie wychowawczej. Pod pomnikiem papieża zostały tradycyjnie złożone kwiaty i znicze .W ten sposób oddaliśmy hołd i wdzięczność naszemu Patronowi.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie podczas wspólnych działań.

2 kwietnia 2021 mija 16 rocznica śmierci Jana Pawła II naszego Patrona Szkoły. Odszedł człowiek wielkiego formatu jak pisały media w 2005 roku. Święty, Wielki Człowiek nasz Rodak. Był człowiekiem niezwykle pokornym. Niezłomny duchem i silnej wiary, którą niósł do różnych narodów pokonując tysiące kilometrów. Zostawił nam ogromne duchowe dziedzictwo: przykład świętego życia, cierpienia i śmierci oraz skarb swego nauczania. Przemierzył ziemię prawię całą, niosąc nam miłość i pokój z wiarą. Wszyscy na świecie już się radują, bo Jana Pawła II świętego mają! Uczniowie Szkoły pamiętają i wraz z Dyrekcją oraz nauczycielami składają wdzięczność za wspaniałego Patrona Świętego Jana Pawła II.

Prezentacje przygotowane przez uczniów:

Klasa IVa:

Klasa IVb:

Klasa Va:

Klasa VIa:

Klasa VIb:

Klasa VIc:

Klasa VIIb:

Klasa VIIc:

Dzień Mamy - Jeżyki

Dodany przez: Jagoda Wojciechowska, 26-05-21

„Jest takie niezwykłe słowo, pisane sercem... we wszystkich językach świata MAMA jest najpiękniejsze!”

Grupa Jeżyków składa najserdeczniejsze życzenia dla wspaniałych mam !

Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja i Dzień Flagi

Dodany przez: Arleta Adamek, Lidia Muszyńska, 13-05-21

Z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, na lekcjach historii odbyły się poranki patriotyczne. Uczniowie klas 4-8 przystąpili też do akcji szkolnej „Pokaż swój patriotyzm – wywieś flagę”.
Celem było ukazanie patriotyzmu poprzez wywieszenie flagi na balkonie, w oknie lub przed domem, tak aby w całej gminie powiewały biało – czerwone. W ten sposób uczniowie dali wyraz przywiązania do narodowych symboli i wartości, które kształtowały Polaków na przestrzeni wieków.
Społeczność szkolna przystąpiła z wielkim zaangażowaniem do akcji i dała dowód współczesnego patriotyzmu.
Drodzy Uczniowie, jesteśmy z Was dumni!
Biało - czerwona powiewała w całej gminie Pępowo.

ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY

Dodany przez: Maria Tomczak, Lidia Machowska, 12-05-21

  Dn. 12 kwietnia 2021 r. w naszej szkole był obchodzony online Światowy Dzień Czekolady. W obchodach tego dnia wzięli udział uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami. Dzieci obejrzały prezentacją multimedialną „Jak powstaje czekolada?”. Zapoznały się z tajnikami jej produkcji i pochodzeniem tego słodkiego przysmaku. Dowiedziały się również jakie korzyści zdrowotne wynikają z umiarkowanego jedzenia czekolady. Następnie wykonywały kolorowanki związane z tym świętem. Największą atrakcją okazał się taniec Chocolate.
  Świętowanie zakończyło się na degustacji czekoladowych pyszności. Czekolada wprowadziła wszystkich w doskonały nastrój. Był to z pewnością najsłodszy dzień w roku w naszej szkole!

Podziękowanie

Dodany przez: Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Pępowie, 06-05-21

 

#GaszynChallenge #Julka

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie Deklaracja dostępności
Joomla Templates by Wordpress themes free